Shqipëria tjetër rekord negativ, rreth 400 raste të reja me COVID-19 në 24 orë. Humbën jetën 4 persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 396 raste të reja me COVID-19 në 1725 teste të kryera. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 4 persona kanë humbur jetën për shkak të virusit ndërkohë që janë shëruar 105 pacientë.

“Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 338 pacientë, 13 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, ne 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 4 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID: një 64 vjeçar nga Vlora, një 65 vjeçar nga Fier, një 81 vjeçar dhe një 84 vjeçare nga Tirana, me sëmundje bashkëshoqëruese”, informon Ministria e Shëndetësisë.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:

278 raste në Tiranë, 15 raste në Durrës, nga 11 raste në Elbasan dhe Pukë,

9 raste në Lushnje, 8 raste në Shkodër, Sarandë,

6 raste në Korçë, Kukës, Mallakastër, Gjirokastër,

5 raste në Fier, Tepelenë, Dibër,  4 raste në Përmet,

3 raste në Lezhë dhe Peqin,  2 raste në Delvinë,

1 rast në Krujë, Kavajë, Vlorë, Mirditë, Pogradec.

COVID-19 – Statistika (4 Nëntor 2020)

Raste të reja ditore                                         396

Të shëruar ne 24 orë                                      105

Të shtruar në spitale                                       338

Humbje jete në 24 orë                                      4

Testime ditore                                                 1725

Testime totale                                                131.547

Raste pozitive                                                22.300

Raste të shëruara                                          11.578

Raste Aktive                                                   10.186

Humbje jete                                                     536


Etiketimet

6 të vdekur dhe 1562 të reja me COVID-19

Gjashtë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 1562 raste të reja me virusin. Infektimet e...

Danimarka planifikon heqjen e çdo mase kundër COVID

Danimarka planifikon të heqë kufizimet kundër COVID-19 më 1 shkurt. Ky vendim vjen në një kohë kur në vend konfirmohen shifra të larta infektimesh çdo...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER