Kryepeshkopi Janullatos i infektuar me koronavirus, pritet të transferohet drejt Greqisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryepeshkopi i Shqipërisë, Anastas Janullatos është i infektuar me koronavirus. Mësohet se Janullatos iu nënshtrua testeve përkatëse në një qendër mjekësore në Tiranë, të cilat treguan se ai ishte infektuar me një koronavirus.

Megjithëse simptomat shfaqen në një formë të lehtë, mjekët në Tiranë e konsideruan të nevojshme transferimin dhe shtrimin e tij në një klinikë të specializuar në Greqi, duke pasur parasysh moshën (91-vjeç) dhe disa probleme kronike shëndetësore.

Ndërkohë kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis u informua për çështjen dhe dha pëlqimin e tij për transferimin e kryepeshkopit në një klinikë greke. 

Lexoni gjithashtu: 

Qeveria cakton 3.9 mld $ fond për blerjen e vaksinës kundër COVID-19

 


Etiketimet

Në Shqipëri rregullimi i dhëmbëve është itinerar i një pakete turistike

Turizmi dentar po zhvillohet gjithnjë e më shumë në Shqipëri. Përveç shërbimeve dentare, pacientëve u ofrohen paketa të mirëfillta turistike nga klinikat dhe agjencitë...

Banorët e Kievit nuk i tremben luftës

Pronarët e bizneseve, shkrimtarët, por edhe qytetarët e thjeshtë në Kiev vijojnë të ndjekin rutinën e përditshme, pavarësisht kërcënimit për një pushtim rus. Për poetin...

Kremlini i cilëson sanksionet ndaj Putin politikisht shkatërruese

Rusia paralajmëroi të mërkurën se vendosja e sanksioneve direkte ndaj presidentit Vladimir Putin, të paralajmëruara nga presidenti amerikan Joe Biden, do të jenë “politikisht...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER