Një vit nga marrja e detyrës, ambasadorja Yuri Kim: Betimi ynë i shërbimit është i shenjtë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadorja Yuri Kim, përmes një postimi në Twitter bëri me dije se 9 janari i 2021-shit shënoi dhe një vjetorin e marrjes së detyrës si ambasadore e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri.

“Një vit më parë, në prani të miqve dhe familjes, me dorën mbi një Bibël të nënshkruar nga nëna ime, u betova se “do të mbështes dhe mbroj Kushtetutën e SHBA-së kundër të gjithë armiqve të huaj dhe të brendshëm,” – shkroi Kim.

Ambasadorja është përfaqësuesja më e lartë e Shtëpisë së Bardhë në vendin tonë.

Ajo theksoi gjithashtu se për nënpunësit publik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, betimi i tyre i shërbimit, që nga momenti që marrin postin është i shenjtë.

 


Etiketimet

Britania eksperimenton javën me 4 ditë punë, pa shkurtim page

Në Mbretërinë e Bashkuar do të testohet mundësia që punonjësit të punojnë një ditë më pak në javë. Punonjësit do të punojnë 32 orë, në vetëm 4...

A do të nominohet filmi ‘Zgjoi’ për Oscars 2022?

Më 27 janar Akademia e Oscars do të fillojë votimin për nominimin e filmave. Në këtë votim merr pjesë edhe Kosova me filmin ‘Zgjoi’. Përzgjedhja e...

6 të vdekur dhe 1562 të reja me COVID-19

Gjashtë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 1562 raste të reja me virusin. Infektimet e...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER