Vaksinat anti-COVID, Rama: Vendi që na i ka dhënë ka kërkuar konfidencialitet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës me gazetarët për nisjen e procesit të vaksinimit anti-COVID në Shqipëri nuk ka treguar detaje në lidhje me procesin e ardhjes së vaksinave.

Rama është shprehur se nuk mund ta tregojë së kush vend i dha vaksinat për arsye të konfidencialitetit.

“Zhdoganimi, procesi ka filluar ditën e premte dhe sot në orën 09:00 është kryer si proces për shkak të gjithë hapave që duheshin ndjekur. Vendi që na i ka dhënë vaksinat ka kërkuar konfidencialitet. Një ditë të caktuar, më tutje, unë mund të kem mundësinë ta them. Ka kërkuar konfidencialitet për të arsyet e veta. Për një arsye shumë të thjeshtë, që një vend e bën këtë për Shqipërinë, disa vende të tjera mund t’i thonë që bëhet edhe për ato. Pse e bën për Shqipërinë? Një nga arsyet është sepse keni Edi Ramën kryeministër”, u shpreh kreu i qeverisë.

Madje, Rama tregoi as vendin se ku po mbahet vaksina në Shqipëri.

“Vaksinat janë aty ky duhet të jenë, në sistemin e tyre ftohës”, tha Rama.  

Lexoni gjithashtu:

LIVE | Nis programi i vaksinimit anti-Covid

Manastirliu: Sot nis vaksinimi për mjekët dhe infermierët që punojnë në spitalet COVID

 


 

Etiketimet

Kina po përgatitet të na pushtojë, paralajmëron ministri i Jashtëm i Tajvanit

Ministri i Jashtëm i Tajvanit, Joseph Wu deklaroi se Kina po përdor stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së kryetares së...

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

TË FUNDIT

Kina po përgatitet të na pushtojë, paralajmëron ministri i Jashtëm i Tajvanit

Ministri i Jashtëm i Tajvanit, Joseph Wu deklaroi se Kina po përdor stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së kryetares së...

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

Jo takimit Putin-Zelensky, Kremlini refuzon propozimin e Erdogan

Nuk ekzistojnë ende kushtet për një takim mes presidentit rus Vladimir Putin dhe atij ukrainas, Volodymyr Zelensky. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov,...


Sondazh