Mbi 600 raste të reja me COVID-19, humbin jetën pesë persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga 3695 testime në 24 orët e fundit, 660 qytetarë rezultuan pozitiv me COVID-19, bëri me dije Ministria e Shëndetësisë, ndërkohë që pesë qytetarë humbën jetën.

Ndërkohë që Tirana ngelet qarku më i prekur, përhapja e virusit vijon të ngelet e lartë dhe ka mbërthyer gjithë territorin e Shqipërisë.

Në katër spitalet COVID, janë të shtruar 271 pacientë, nga ku 31 janë në terapi intensive dhe katër prej tyre janë të intubuar.

Sipas raportit të përditshëm të Ministrisë së Shëndetësisë betejën me virusin në 24 orët e fundit e kanë fituar 386 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 39,246 që nga fillimi i epidemisë.

Së fundmi MSH apeloi për kujdes të shtuar të higjenës dhe ruajtje të distancës duke theksuar edhe njëherë se nuk duhet neglizhuar asnjë shenjë e mundshme që dyshohet se mund të jetë COVID-19.

Nga fillimi i pandemisë janë shënuar 65,994 persona të prekur nga virusi nga ku aktualisht janë 25,487 raste aktive.

 


Etiketimet

Videoja e gjysheve në Tik Tok

Të moshuarat e një qendre ditore në Itali janë bërë të famshme në Tik Tok. Videoja tregon një mjek të pashëm që hyn në...

Ballkani po armatoset, Serbia e Kroacia, të parat për shpenzime ushtarake

Serbia do të shpenzojë këtë vit gjysmë miliard euro për armatime. Armë moderne, si sistemi anti-tank rus “Kornet” u prezantuan së fundmi nga presidenti...

PS shpall kandidatët për zgjedhjet e pjeshme të 6 marsit

Kryesia e Partisë Socialiste ka miratuar kandidatët për kryetar bashkie në zgjedhjet lokale të 6 marsit. Për Bashkinë e Shkodrës, PS ka zgjedhur si kandidate...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER