Rikonstruktohet Pediatria e Fierit, spitali i fëmijëve u shërben katër qyteteve në këtë qark

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kushtet e shërbimit në spitalin e fëmijëve në Fier janë përmirësuar pas një rikonstruksioni të ndërtesës dhe pajisjes se saj me shtretër dhe pajisje të tjera të reja.


Pas restaurimit të bërë me të ardhurat e vetë institucionit, u realizua edhe kompletimi i mjediseve me bazë material, falë bashkëpunimit më kompanitë private që ushtrojnë aktivitet në këtë zonë.

Investimi në kompletimin me shtretër dhe pajisje të tjera të nevojshme u mundësua nga ‘Bankers Petroleum Albania’, e cila prej më se 16 vitesh operon në fushën e Patos-Marinzës, në rajonin e Fierit.

Falë financimit të kësaj kompanie, është bërë e mundur pajisja me shtretër spitalorë, komodina e dollapë, duke përmirësuar kështu kushtet për trajtimin e pacientëve.

Ky financim, i cili është pjesë e planeve të investimeve në komunitet të ‘Bankers’, u vjen në ndihmë qindra e mijëra fëmijëve të këtij rajoni të cilët kanë nevojë për shërbime spitalore. Pediatria e Spitalit të Fierit mbulon me shërbim shëndetësore grupmoshat nga 0-14 vjeç të Bashkive Fier, Patos, Rockovec dhe Ballsh.

Ky është investimi i dytë që kompania realizon gjatë dy viteve të fundit në pavijonin e Pediatrisë të Spitalit të Fierit. Me herët ishte mbështetur një investim me shumën 67 mijë dollarë për rikonstruksionin e fasadës dhe mjediseve të brendshme.

Sipas drejtuesve të spitalit, me mbështetjen së vazhdueshme nga Bankers, në këtë spital janë rritur standardet e shërbimit shëndetësor ndaj qytetarëve dhe janë përmirësuar kushtet e stafeve mjekësore.


Etiketimet

Kriza e ushqimit mund të përkeqësohet nëse porti i Odesës nuk hapet

Bota po përballet me një krizë të madhe ushqimore, sipas kreut të Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, David Beasley. Beasley shpjegoi se aktualisht bota...

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...


TË FUNDIT

Kriza e ushqimit mund të përkeqësohet nëse porti i Odesës nuk hapet

Bota po përballet me një krizë të madhe ushqimore, sipas kreut të Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, David Beasley. Beasley shpjegoi se aktualisht bota...

Starbucks mbyll të gjitha kafenetë e saj në Rusi

Gjigandi i kafesë Starbucks thotë se ka dalë nga Rusia dhe nuk do të jetë më i pranishëm atje, sipas një njoftimi për shtyp...

Zbulohet laborator me mbi 10 mijë bimë kanabis në veri të Kosovës

Policia e Kosovës gjatë një aksioni për goditjen e kontrabandës në veri të vendit, ka zbuluar një laborator për kultivimin e kanabisit. Ministri i Punëve...

Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve. Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në...

Të martën caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet mesditën e së martë për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER