Basha i garanton Kurtit bashkëpunim nëse merr qeverinë pas 25 prillit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka marrë si premtim nga Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha forcimin e bashkëpunimit nëse këtij të fundit do t’i jepet mundësia për të qeverisur Shqipërinë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Pas një takimi që zhvilluan Kurti dhe Basha pasditen e sotme, kryetari i PD-së tha në një postim në Facebook se e kishte uruar për fitoren e zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë dhe i kishte shprehur atij “garancinë se nesër si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të rritur dhe forcuar bashkëpunimin me Kosovën”.

Sipas Bashës ndër aspektet kryesore që kanë nevojë për më tepër bashkëpunim janë aspektet ekonomike, punësimi dhe ndikimi për njohjet e pavarësisë së Kosovës.

Lexoni gjithashtu:

“Populist gënjeshtar”, Yzeiri kritika të forta Albin Kurtit: Do të nxisë një lloj ndarje mes Shqipërisë dhe Kosovës

Albin Kurti fushatë në Tiranë, thirrje shqiptarëve që të votojnë 3 kandidatët e VV-së


Etiketimet

Ukraina po heton 21 mijë krime të dyshuara lufte

Prokurorja e Përgjithshme e Ukrainës, Iryna Venediktova thotë se janë duke u hetuar 21 mijë krime të dyshuara lufte, kryer nga forcat ruse. Në një...

‘Protesta’, PD thirrje qytetarëve: Mos u trembni nga skenarët fake të qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë pjesën në protestën e sotme, në orëm 19:00. Në një deklaratë...

Kapet i shumëkërkuari për masakrën e Çoles, ruhej nga një person i armatosur

Një operacion i policisë së Vlorës në bashkëpunim me forcat "Shqiponja” kanë vënë në pranga një shtetas të shpallur kërkim për vrasjen e dy...

TË FUNDIT

Ukraina po heton 21 mijë krime të dyshuara lufte

Prokurorja e Përgjithshme e Ukrainës, Iryna Venediktova thotë se janë duke u hetuar 21 mijë krime të dyshuara lufte, kryer nga forcat ruse. Në një...

‘Protesta’, PD thirrje qytetarëve: Mos u trembni nga skenarët fake të qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë pjesën në protestën e sotme, në orëm 19:00. Në një deklaratë...

Kapet i shumëkërkuari për masakrën e Çoles, ruhej nga një person i armatosur

Një operacion i policisë së Vlorës në bashkëpunim me forcat "Shqiponja” kanë vënë në pranga një shtetas të shpallur kërkim për vrasjen e dy...

Euro drejt barazimit me dollarin, ekspertët shpjegojnë arsyet e zhvlerësimit

Monedha e përbashkët europiane po barazohet në tregun vendas me dollarin amerikan. Javët e fundit euro është dobësuar ndjeshëm në tregun vendas duke u shitur...

Rikthehen në detyrë prokurorët e SPAK, Elvin Gokaj dhe Alfred Shehu

Gjykata e Lartë ka rrëzuar vendimin e shkallës së Apelit në Gjykatës Administrative që pezullonte nga detyra dy prokurorët e SPAK, Elvin Gogaj e...