Basha zotohet në Kombinat: Rindërtimi do të përshpejtohet, shtëpitë do të ndërtohen aty ku ishin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua sot me banorë të Kombinatit, që u janë dëmtuar shtëpitë dhe bizneset nga tërmeti i 26 nëntorit.


Kryedemokrati i siguroi ata se nëse Partia Demokratike do të vijë në pushtet pas 25 prillit, procesi i rindërtimit do të përshpejtohet dhe banesat e tyre do të ndërtohen aty ku kanë qenë.

“Do t’i japim fund vuajtjes së njerëzve të mbetur pa shtëpi. Rindërtimi do të drejtohet nga ekspertët më të mirë. Rindërtimi është zvarritur me korrupsion. Pronat tuaja aty ku i keni pasur”, u shpreh Basha.

Basha u zotua se nëse vjen në pushtet do të krijojë  edhe110 mijë vende punë të mirë-paguara.

“Synimi ynë kryesor është të krijojmë 110 mijë vende pune të mirë-paguara të cilat pastaj, sigurisht, do të kenë ndikim edhe te konsumi. Kur s’ke punë, s’ke rrogë mos prit që të vijë njeri te të blejë. 25 Prilli është dita e ndryshimit”, tha ai më tej.

Lexoni gjithashtu:

Basha i garanton Kurtit bashkëpunim nëse merr qeverinë pas 25 prillit

Basha zotohet se do të çlirojë duart e drejtësisë për t’i vënë prangat të korruptuarve


Etiketimet

SHBA do të armatosë Ukrainën me raketa kundër Flotës së Zezë Ruse

Zyrtarët amerikanë po konsiderojnë armatosjen e ushtrisë ukrainase me raketa të avancuara kundër anijeve, ka raportuar agjencia e lajmeve Reuters. Duke cituar zyrtarë të administratës...

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...


TË FUNDIT

SHBA do të armatosë Ukrainën me raketa kundër Flotës së Zezë Ruse

Zyrtarët amerikanë po konsiderojnë armatosjen e ushtrisë ukrainase me raketa të avancuara kundër anijeve, ka raportuar agjencia e lajmeve Reuters. Duke cituar zyrtarë të administratës...

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...

Rusia: Lirojmë portet në Detin e Zi nëse rishikohen sanksionet

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se do të konsiderojë hapjen e porteve të Ukrainës në Detin e Zi -  duke ulur kështu...

Presidenti i KE sot në Tiranë

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel do të jetë sot në Tiranë. Ai do të pritet nga kryeministri Edi Rama në orën 10:15 në...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER