Në pritje të listave të kandidatëve, Sadi Vorpsi largohet nga PS

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kur kanë ngelur edhe 2 ditë nga afati zyrtar për të dorëzuar listat e kandidatëve për deputetë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, nga Partia Socialiste deklaron largim deputeti Sadi Vorpsi.

Pas Vasilika Hysit dhe Besnik Bares, Vorpsi është i treti deputet në selinë rozë që deklaron tërheqjen nga politika për t’iu lënë vendin të rinjve.

Dy ditët e fundit kryeministri prezantoi dy prurjet e reja në PS, mjekja Najada Çomo dhe inxhinierja Luljeta Bozo që nuk vijnë nga jeta politike.

Ndërkohë të hënën në orën 18:00 do të mblidhet kryesia e Partisë Socialiste e cila do të miratojë edhe listën që partia do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit.


Etiketimet

6 të vdekur dhe 1562 të reja me COVID-19

Gjashtë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 1562 raste të reja me virusin. Infektimet e...

Danimarka planifikon heqjen e çdo mase kundër COVID

Danimarka planifikon të heqë kufizimet kundër COVID-19 më 1 shkurt. Ky vendim vjen në një kohë kur në vend konfirmohen shifra të larta infektimesh çdo...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER