Denoncimi i LSI në Durrës: PS po na përgjon zyrat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Një incident i ndodhur mesditën e sotme në Durrës mes kandidates për deputete të LSI-së në këtë qark Elona Guri, dhe një qytetari, ka përfunduar me një padi në prokurori dhe një denoncim publik të degës së kësaj partie në Durrës, për një aferë përgjimi.

Sipas kandidates Guri, e cila u shoqërua në polici për të sqaruar konfrontimin, djali më të cilin ajo u përplas, është mik i djalit të kandidatit socialist Lefter Koka dhe kishte vendosur një përgjues elektronik në zyrën elektorale të LSI-së.

Ndërkohë Euronews Albania kërkoi edhe një version nga zyra e kandidatit socialist, Lefter Koka, por nuk morëm përgjigje.

 
Etiketimet

Rusët zgjerojnë kontrollin në Ukrainë

Të paktën 10 persona kanë mbetur të vrarë nga një seri bombardimesh ruse ndaj komplekseve ushtarake në Dnipro të Ukrainës. Është pikërisht artileria e...

Situata në Ukrainë 24 orët e fundit

Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski tha se situata në Donbas është "shumë e vështirë" pasi Rusia ka rritur fuqinë e zjarrit, pavarësisht kësaj ai...

Mbaron mandati i Rithemelimit, Këshilli Kombëtar voton për kryesinë e re

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike do të votojë sot për të zgjedhur kryesinë e re të partisë. Në mbledhjen e mbajtur të premten në mbrëmjen,...

TË FUNDIT

Rusët zgjerojnë kontrollin në Ukrainë

Të paktën 10 persona kanë mbetur të vrarë nga një seri bombardimesh ruse ndaj komplekseve ushtarake në Dnipro të Ukrainës. Është pikërisht artileria e...

Situata në Ukrainë 24 orët e fundit

Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelenski tha se situata në Donbas është "shumë e vështirë" pasi Rusia ka rritur fuqinë e zjarrit, pavarësisht kësaj ai...

Mbaron mandati i Rithemelimit, Këshilli Kombëtar voton për kryesinë e re

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike do të votojë sot për të zgjedhur kryesinë e re të partisë. Në mbledhjen e mbajtur të premten në mbrëmjen,...

Shaip Kamberi mbetet jashtë Parlamentit të Serbisë

Shaip Kamberi nuk ka mundur ta fitojë mandatin e deputetit në Parlamentin e Serbisë, raportojnë mediat në Kosovë. Kamberi thuhet se ka mbetur jashtë Parlamentit...

Raste të reja në Finlandë e Spanjë me linë e majmunit, thellohen studimet

Finlanda ka raportuar rastin e parë të lisë së majmunit, duke hyrë në listën e gjatë të vendeve evropiane me raste të konfirmuara. Sipas...