‘Ndizen motorët’ e 25 prillit, PS dhe PD çelin fushatën në Tiranë, KQZ apel për vetëpërmbajtje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Nga kjo e enjte, Shqipëria hyn zyrtarisht në fushatën për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, edhe pse takimet elektorale dhe programet nga të dyja kampet politike kanë nisur të prezantohen prej kohësh. Të dyja partitë e mëdha, PS dhe PD që garojnë për t’i fituar zgjedhjet, do e çelin fushatën në Tiranë.

Partitë, sipas burimeve, do e hapin fushatën në të njëjtën kohë, në dy sheshet kryesore të kryeqytetit.

Nga Partia Socialiste kanë paralajmëruar se takimi do të organizohet në sheshin “Skënderbej” duke nisur prej orës 17:00. Ndërsa nga Partia Demokratike, takimi i planifikuar në sheshin “Nënë Tereza” pritet të nisë prej orës 17:30.

Sakaq, nga LSI nuk është njoftuar ende për ndonjë organizim të veçantë, por fushata do të vazhdojë me axhendën normale të takimeve.

Ndërkohë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka nisur një letër partive politike dhe institucioneve, duke iu kërkuar respektimin e Kodin Zgjedhor dhe mbajtjen larg të administratës nga takimet elektorale.

 


Etiketimet

Deputeti mbështetës i Bashës merr pjesë në protestën e thirrur nga Berisha

Deputeti demorkat i qarkut të Korçës, Bledion Nallbati i cili nuk e ka mbështetur Sali Berishën, i është bashkuar protestës së sotme. Nga selia e...

Protestuesit mblidhen para selisë blu, kërkojnë largimin e Ramës

Para selisë së Partisë Demokratike janë mbledhur protestuesit e parë. Për Euronews Albania ata kanë treguar arsyet pse do t’i bashkohen sot protestës së orës...

BE kundër SHBA për abortin, miraton rezolutën për të drejtat e grave

Parlamenti Evropian ka aprovuar një rezolutë që dënon ashpër përkeqësimin e shëndetit seksual dhe atij riprodhues në Shtetet e Bashkuara dhe po ashtu cënon...

TË FUNDIT

Deputeti mbështetës i Bashës merr pjesë në protestën e thirrur nga Berisha

Deputeti demorkat i qarkut të Korçës, Bledion Nallbati i cili nuk e ka mbështetur Sali Berishën, i është bashkuar protestës së sotme. Nga selia e...

Protestuesit mblidhen para selisë blu, kërkojnë largimin e Ramës

Para selisë së Partisë Demokratike janë mbledhur protestuesit e parë. Për Euronews Albania ata kanë treguar arsyet pse do t’i bashkohen sot protestës së orës...

BE kundër SHBA për abortin, miraton rezolutën për të drejtat e grave

Parlamenti Evropian ka aprovuar një rezolutë që dënon ashpër përkeqësimin e shëndetit seksual dhe atij riprodhues në Shtetet e Bashkuara dhe po ashtu cënon...

‘Berisha do të flasë i fundit’, agjenda e protestës së sotme

Situata në Partinë Demokratike paraqitet e qetë, kur na ndajnë më pak se dy orë nga nisja e protestës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Gazetari...