Sot dita e dytë e paradës “Retro” në Shkodër, gazetari tregon detaje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot është dita e dytë e paradës “Retro” në qytetin e Shkodrës, e cila është zhvendosur nga pedonalja e Gjuhadolit, në pikën turistike të Shirokës.

Kjo paradë pritet të përfundojë rreth orës 15:00 të ditës së sotme.

Gazetari Teodor Gjergo raportoi se ditën e sotme makinat “Retro” kanë ecur në pedonale dhe disa rrugë të qytetit dhe janë pozicionuar në Shirokë.

Tashmë turmat e njerëzve dhe makinat janë të rreshtuar në këtë pikë turistike dhe po japin performacën e tyre, ku në sfond është muzika e viteve ’20-’30, ku nuk mungojë as veshjet karakteristike.

Sakaq, janë të shumtë në numër turistët, të cilët po shijojnë këtë paradë.

Sipas gazetarit në këtë paradë nuk ka vetëm turistë shqiptarë, por edhe të huaj, kryesisht nga Mali i Zi.

LEXONI GJITHASHTU:

Shfaqjet gjatë një viti pandemie në Kosovë, ndahen çmimet për teatrin

Për herë të parë ekspozohen në Muzeun Kombëtar punimet e ikonografit Diço Zografi

Ndërron jetë balerina italiane me famë botërore Carla Fracci


 

Etiketimet

Atentati në Vlorë, policia dyshon për vrasës me pagesë

"Nisur nga dinamika e ngjarjes, sesi autorët janë vënë në ndjekje të viktimave, armët që kanë përdorur, mekanizmi, kanë ngritur dyshime të arsyeshme për...

Të përfshirë në një vrasje në 2019-ën, kush ishin dy viktimat e atentatit në Vlorë

Shpati Lena dhe Hakim Zhezo janë viktimat e atentatit të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të Vlorës. Ata janë emra të njohur për...

Atentat dhe vrasje për motive të dobëta, 4 viktima në më pak se 24 orë

Katër viktima janë regjistruar në më pak se 24 orë në vend, si pasojë e një atentati dhe dy vrasjeve për motive të dobëta Në...

TË FUNDIT

Atentati në Vlorë, policia dyshon për vrasës me pagesë

"Nisur nga dinamika e ngjarjes, sesi autorët janë vënë në ndjekje të viktimave, armët që kanë përdorur, mekanizmi, kanë ngritur dyshime të arsyeshme për...

Të përfshirë në një vrasje në 2019-ën, kush ishin dy viktimat e atentatit në Vlorë

Shpati Lena dhe Hakim Zhezo janë viktimat e atentatit të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të Vlorës. Ata janë emra të njohur për...

Atentat dhe vrasje për motive të dobëta, 4 viktima në më pak se 24 orë

Katër viktima janë regjistruar në më pak se 24 orë në vend, si pasojë e një atentati dhe dy vrasjeve për motive të dobëta Në...

Reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë do shtyhet sërish, thotë eksperti i sigurisë

Eksperti i sigurisë, Bedri Elezi thotë se zbatimi i reciprocitetit mes Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve dhe letënjoftimet, nuk do të fillojë...

Dyshime për 3 autorë, gjenden 20 gëzhoja, detaje nga atentati në Vlorë

"Dyshohet se tre janë autorët e atentatit në Vlorë dhe në vendngjarje janë gjetur 20 gëzhonja". Janë këto detajet e fundit që raporton gazetarja e...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?