4 të vrarë e 2 të plagosur pas një përplasje me armë në Velipojë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Pulaj Plazh të Velipojës, gjatë një sherri me armë zjarri janë vrarë 4 persona, si dhe janë plagosur 2 të tjerë.

Gazetari i Euronews Albania, Teodor Gjerga raporton se bëhet fjalë për një konflikt mes familjes Ferracaku dhe Gocaj, ku si pasojë kanë humbur jetën: Kujtim Ferracaku, Xhovani Gocaj, Edmond Gocaj dhe Myzerim Zeneli.

Ky i fundit, vetëm 20-vjeç, ishte punonjës i shezlongëve.

Ndërkohë, të plagosur kanë ngelur Hasan Ferracaku, i cili është vëllai i Kujtim Ferracakut dhe Elmilind Dyli.

Në vendngjarje ndodhet edhe drejtori i Policisë së Shkodrës, Niko Brahimi, i cili ka deklaruar se ngjarja e rëndë ka ndodhur për motive të dobëta dhe shkak i konfliktit dyshohet të jetë ndarja e brezit ranor për vendosjen e shezlongëve.

Në vendngjarje policia ka sekuestruar një armë zjarri tip pistoletë, që dyshohet se mund jetë përdorur gjatë sherrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e dokumentimin e plotë të rrethanave dhe shkakut të kësaj ngjarjeje.

Po kështu, janë sekuestruar edhe kamerat e sigurisë së zonës, të cilat mund të kenë filmuar edhe përplasjen me armë zjarri.

 

LEXONI GJITHASHTU:


Etiketimet

81% apo 92%? Ish-ministrja debaton me zv.kryetaren e PD për borxhin publik

Ish-ministrja e Financave, Anila Denaj thotë se niveli i borxhit publik është 80.1% dhe jo 84% siç deklaron Presidenti. Deputetja e PS tha se në...

Banorët e 5 Majit: Të prishen banesat kur të zgjidhet strehimi

Banorët e lagjes 5 Maji kërkojnë të mos prishen banesat derisa të bëhet marrëveshja me bashkinë. Sipas tyre puna e IKMT-së duhet të pezullohet derisa...

Një zë i ri në vend të Kadaresë për çmimin Nobel

Akademia e Shkencave prej vitesh propozon të njëjtin emër si kandidat për çmimin Nobel të letërsisë, Ismail Kadarenë. Por Kadare nuk është shkrimtari i vetëm...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER