Lokalet në Vlorë afat qeverisë deri në fund të javës për plotësimin e kërkesave, Sota: Në të kundërt do vijojmë protestën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Ne kemi lënë një afat dhe një nga opsionet është që ta vazhdojmë përsëri protestën në mbyllje totale”. Kështu u shpreh kryetari i Shoqatës së Bareve dhe Restoranteve në Vlorë, Ervin Sota teksa komentoi për Euronews Albania 3 kërkesat e tyre ndaj qeverisë për këtë sezon veror.

Ai theksoi se koha në dispozicion për zbatimin e kërkesave ndaj qeverisë është deri në fund të kësaj jave.

“Besoj që kjo javë do t’i mjaftojë kryeministrit”, tha z. Sota teksa ftoi kryeministrin për të biseduar me ta edhe për çështjen e ndotjes akustike.

“Ne kemi filluar takimet me prefektin e qarkut Vlorë. Kemi pasur një takim me kryetarin e Bashkisë, Dritan Leli. Pata një takim më nëndrejtorin e policisë për bashkëpunim me njëri-tjetrin për të pasur një muzikë në sfond sa më të pranueshme për të gjithë baret”, tha ai.

Z. Sota ngriti si shqetësim edhe prezencën e uniformave blu në zonën e Lungomares, të cilën e quajti një presion psikologjik ndaj turistëve. Ai sugjeroi se do ishte më mirë nga ana e policisë që të kishte më shumë civilë sesa patrulla policie.

Pronarët e lokaleve në Vlorë kërkojnë nga qeveria që muzika të lejohet deri në orën 00:00, ora policore për lëvizjen e qytetarëve duhet të jetë deri 02:00, si dhe prani të ulët të forcave policore me uniformë në zonat turistike.

LEXONI GJITHASHTU:


 

Etiketimet

Raportet ruso-serbe do dobësohen pas fitores së Perëndimit e Ukrainës, thotë Kamberi

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi thotë se raportet mes Serbisë dhe Rusisë, do dobësohen pasi Perëndimi është i bashkuar dhe Ukraina...

Kamberi: Pa trysni nga ndërkombëtarët, Vuçiç nuk firmos marrëveshje me Kosovën

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi deklaroi se pas një trysni adekuate nga faktori ndërkombëtar, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç nuk do të...

Kamberi: Marrëdhëniet shqiptaro-serbe, varen nga përfundimi i dialogut Kosovë-Serbi

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi thotë se marrëdhëniet shqiptaro-serbe, varen nga çështja e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. Në një intervistë për...

TË FUNDIT

Raportet ruso-serbe do dobësohen pas fitores së Perëndimit e Ukrainës, thotë Kamberi

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi thotë se raportet mes Serbisë dhe Rusisë, do dobësohen pasi Perëndimi është i bashkuar dhe Ukraina...

Kamberi: Pa trysni nga ndërkombëtarët, Vuçiç nuk firmos marrëveshje me Kosovën

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi deklaroi se pas një trysni adekuate nga faktori ndërkombëtar, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç nuk do të...

Kamberi: Marrëdhëniet shqiptaro-serbe, varen nga përfundimi i dialogut Kosovë-Serbi

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi thotë se marrëdhëniet shqiptaro-serbe, varen nga çështja e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. Në një intervistë për...

Kriza mbyll teatrot në Hungari, qendrat kulturore s’i mbijetojnë rritjes së çmimeve

Pasi çmimet u rritën në stratosferë, disa teatro në qendrat kulturore të Budapestit vendosën të mbyllin dyert për shkak të dimrit. Mes tyre është...

 Noka: Si nisëm të dyshojmë për Bashën pas fotos 26 mijë dollarëshe me Trump

Deputeti i PD-së Flamur Noka, teksa ka folur për financimet ruse, tregoi dhe se si nisën të dyshonin për Lulzim Bashën pas fotos me...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?