Pamje nga përplasja fizike e ndodhur dje në zonën turistike të Korçës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 68-vjeçar është plagosur në mes të ditës në nje hotel me turistë në Korçë

Policia njoftoi se ngjarja ndodhi pas një sherri të nisur, ku njëri prej personave e ka kërcënuar personin tjetër duke i drejtuar armën. Kjo ngjarje, raporton komisariati i Korçës, ndodhi për motive të dobëta.

Pas kërcënimit me armë sherri vijoi më tej, ku janë përdorur edhe sende te forta, me të cilat është plagosur 68-vjeçari.

Euronews Albania ka siguruar videon ku tregohet momenti i ngjarjes. Në video dallohet se bëhet fjalë për një moment të ditës, ku lëvizjet janë të shpeshta dhe në një zonë të frekuentuar nga turistët.

Dy personat e përfshirë në konflikt janë arrestuar nga forcat e policisë, e cila po vijon hetimet mbi ngjarjen.


 

Etiketimet

Drejtori i Pfizer infektohet COVID-19 

Drejtori i Përgjithshëm i Pfizer, Albert Burla, ka njoftuar sot se është pozitiv me COVID-19 dhe se ka simptoma shumë të lehta, raporton Reuters. Burla,...

Qytetarët ndezin qirinj për viktimat e tragjedisë në Mal të Zi

Cetinjasit sonte kanë nderuar bashkëqytetarët e tyre të vdekur në ngjarjen tragjike të 12 gushtit, duke ndezur qirinj në nderim të viktimave. Qytetarët kanë filluar...

29-vjeçarja përplas me makinë 3 persona, 5 ngjarjet kryesore

Aksident në Tiranë, 3 të lënduar Një aksident me tre të lënduar është shënuar të hënën në mbrëmje në Tiranë. Burime për Euronews Albania konfirmojnë...

TË FUNDIT

Drejtori i Pfizer infektohet COVID-19 

Drejtori i Përgjithshëm i Pfizer, Albert Burla, ka njoftuar sot se është pozitiv me COVID-19 dhe se ka simptoma shumë të lehta, raporton Reuters. Burla,...

Qytetarët ndezin qirinj për viktimat e tragjedisë në Mal të Zi

Cetinjasit sonte kanë nderuar bashkëqytetarët e tyre të vdekur në ngjarjen tragjike të 12 gushtit, duke ndezur qirinj në nderim të viktimave. Qytetarët kanë filluar...

29-vjeçarja përplas me makinë 3 persona, 5 ngjarjet kryesore

Aksident në Tiranë, 3 të lënduar Një aksident me tre të lënduar është shënuar të hënën në mbrëmje në Tiranë. Burime për Euronews Albania konfirmojnë...

Grabitet shtëpia e Mariah Carey-t

Një incident fatkeq i ka ndodhur këngëtares Mariah Carey ndërsa ishte me pushime. “Page Six” raporton se në korrik, ndërsa Carey ishte me pushime në...

‘Mashtrim kripto’, tre persona dëmtojnë thesarin francez

Autoritetet izraelite njoftuan sot se kanë arrestuar tre persona si pjesë e një hetimi për një mashtrim në shkallë të gjerë të kriptove që...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?