Gjendet i vdekur në apartament një çift në Golem

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një çift në Golem të Kavajës është gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së shtunës. Burri M. J., 60 vjeç, banues në Golem  dhe gruaja A. Ll., 50 vjeçe, banuese në Tiranë sipas policisë nuk kanë shenja dhune.

Ata u gjetën rreth orës 17:45, në katin e dytë të një pallati në Golem. Nga hetimet paraprake dyshohet se kanë humbur jetën një ditë më parë si pasojë e asfiksisë nga gazi.

Djali i 50-vjeçares, dy ditë më parë kishte bërë kallëzim në komisariatin numër 4 të policisë në Tiranë për largim nga banesa.

Ndërsa djali i 60-vjeçri, pasi nuk kishte marrë përgjigje në telefon, ka shkuar ta kërkojë pranë banesës.

Vetëm pas hapjes me forcë të derës nga policia dhe zjarrfikësja, çifti është gjetur pa shenja jete.

Dyshimet e para flasin për asfiksim nga gazi. Kjo gjë mbështet edhe nga deklarimet e fqinjëve që thonë se kanë ndjerë erë të fortë të gazit.

Policia dhe Prokuroria kanë nisur hetimet për sqarimin e plotë të rrethanave.

Lajm në përditësim

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzat për manipulim në luftën për FSHF

Zgjedhjet për kreun e FSHF-së po shoqërohen me akuza për manipulim dhe ndërhyrje të politikës. Cila është rruga deri në asamblenë zgjedhore të 2...

Ambasadorja e SHBA takim me kreun e Gjykatës së Lartë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar këtë të premte një takim me kreun e Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi. Ambasadorja thotë se...

Putin: Po studiojmë përgjigjen e SHBA për Ukrainën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin akuzon SHBA dhe NATO se po injoron kërkesat kryesore të Rusisë për sigurinë. Këtë koment që është i pari për...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER