Berisha: Soros dhe Rama, përgjegjës për shpalljen time non-grata

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Sali Berisha po zhvillon një takim me demokratët në Bilisht, në kuadër të “Foltores” me anë të cilës ish-kryeministri synon të “rikthejë PD-në në vlerat e veta”.

Gjatë këtij takimi, Sali Berisha foli mbi dosjen e “Toyota Yaris”. Ai tha se i ka kërkuar llogari Bashës për dekonspirimin e operacionit.

Ish-kryeministri Sali Berisha iu referua edhe tezës së kreut të PD-së Lulzim Basha, i cili thotë se Foltorja e Berishës është një betejë personale e këtij të fundit.

Sali Berisha tha se nuk është betejë personale, përkundrazi, në betejën e tij personale për shpalljen non-grata, sipas tij nuk ka përfshirë njeri tjetër veç vetes.

Ish-kryeminsitri bëri përgjegjës George Sorosin për shpalljen e tij non-grata nga SHBA-të, ndërsa tha se Sorosi ka përdorur Edi Ramën për të arritur qëllimin.

“Unë kam një çështje personale dhe nuk e mohoj, por që ditën e parë e kam shpallur çështje personale dhe e kam menduar mirë para se ta shpall çështje personale. Kam vendosur të përballem vetë me një padrejtësi që u bë nga George Soros, me veglën e tij “Edi Rama”, tha Sali Berisha.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...