Parandalohet vrasja në Kurbin, babai qëllon me armë në drejtim të djalit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Një vrasje është parandaluar në fshatin Ferr-Shkopet të Kurbinit. Policia bën me dije se gjatë një konflikti në familje, babai me iniciale P.G qëlloi me armë zjarri në drejtim të djalit të tij, L.G.

Policia shkoi menjëherë në vendngjarje  dhe pas disa orësh ndjekjeje u bë e mundur kapja dhe arrestimi i autorit të dyshuar.

Fatmirësisht djali ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Berisha-mazhorancës: Pse s’guxoni të flisni për gjenocidin serb në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e cilësoi një rezolutë të njerëzve me qëndrim të dyfishtë atë të mazhorancës për gjenocidin serb në Srebrenicë. Qeveria,...

Greqia do të rris pensionet në 2023, nisma pas më shumë se një dekade

Për herë të parë në më shumë se një dekadë, duke nisur nga viti 2023, Greqia do të rritë pensionet. Ishte ky premtimi i dhënë...

TË FUNDIT

Berisha-mazhorancës: Pse s’guxoni të flisni për gjenocidin serb në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e cilësoi një rezolutë të njerëzve me qëndrim të dyfishtë atë të mazhorancës për gjenocidin serb në Srebrenicë. Qeveria,...

Greqia do të rris pensionet në 2023, nisma pas më shumë se një dekade

Për herë të parë në më shumë se një dekadë, duke nisur nga viti 2023, Greqia do të rritë pensionet. Ishte ky premtimi i dhënë...

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...

Rusët avancojnë në Lindje, shkatërrime dhe viktima në të dyja palët

Forcat ruse vijojnë të sulmojnë më shumë ndërtesa në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës. Një ditë më parë u raportua për viktima nga të dyja...