Aeroplanmbajtësja amerikane “Harry S. Truman”, stërvitje në ujërat shqiptare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri, Edi Rama ka publikuar në faqen e tij në Facebook disa foto dhe video nga  aeroplanmbajtësja amerikane “Harry S. Truman”.

Kjo aeroplanmbajtëse po kryen një stërvitje intensive në ujërat tona territoriale, së bashku me forcat e marinës shqiptare.

Aeroplanmbajtësja CVN-75 është quajtur me emrin e presidentit të 33-të të presidentit të SHBA, Harry S. Truman.

“Harry S. Truman” është ndërtuar në vitin 1996 dhe është pjesë e Marinës së SHBA-ve. Ky mjet ushtarak ka shërbyer në luftërat e Irakut dhe Afganistanit si dhe në luftën kundër ISIS.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Numër i lartë infektimesh në Kosovë

Në Kosovë janë raportuar katër persona të vdekur dhe 3,617 raste të reja të infektimit me COVID-19, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Këto raste...

PS pritet të zyrtarizojë kandidatët për kryetarë në 6 bashki

Partia Socialiste do të mbledhë të premte kryesinë, ku pritet të zyrtarizohen kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme lokale në 6...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER