Certifikata e fiskalizimit gjenerohet për 60 minuta në e-Albania

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga janari i këtij viti, bizneset që do të paguajnë online, me kartë debiti ose krediti për marrjen e shërbimit, do të pajisen me certifikatën elektronike të fizkalizimit brenda 60 minutave.

Para se e-Albania të ofronte këtë shërbim bizneset duhet të prisnin për t’u pajisur me certifikatën.

Kjo procedurë do të jetë lehtësuese vetëm nëse pagesa bëhet online. Bizneset që gjatë aplikimit për certifikatë elektronike zgjedhin opsionin e pagesës nëpërmjet shkarkimit të mandat pagesës, për të vijuar fizikisht në bankë, nuk mund të përfitojnë.

“Ndërkohë që për pagesat online me anë të kartës, sistemi kryen automatikisht trajtimin e kërkesës dhe gjenerimin e certifikatës,” – thuhej në njoftimin e e-Albania.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Numër i lartë infektimesh në Kosovë

Në Kosovë janë raportuar katër persona të vdekur dhe 3,617 raste të reja të infektimit me COVID-19, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Këto raste...

PS pritet të zyrtarizojë kandidatët për kryetarë në 6 bashki

Partia Socialiste do të mbledhë të premte kryesinë, ku pritet të zyrtarizohen kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme lokale në 6...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER