Ministrja Krifca rithemelon bordin e ri të AKU

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e bujqësisë, Frida Krifca ka vendosur të rithemelojë bordin e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit.

Ky bord do të përbëhet nga pedagogë nga Fakultetet e Bioteknologjisë, Bujqësisë dhe Mjekësisë Veterinare.

Bordi i AKU-së qw do tw bwhet funksional pas disa kohwsh do të kujdeset për të garantuar sigurinë ushqimore.

Duke theksuar se siguria ushqimore ëhstë kryefjalë e nismave të qeverisë, ministrja Krifca tha se bordi ndër të tjera, do të vlerësojë punën e drejtores së AKU.

Drejtuesja e AKU, Jeta Deda dhe bordi i ri kanë nisur punën për të përmirësuar ligjin aktual të ushqimit dhe për të hartuar ligje të tjera që nevojiten.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Numër i lartë infektimesh në Kosovë

Në Kosovë janë raportuar katër persona të vdekur dhe 3,617 raste të reja të infektimit me COVID-19, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Këto raste...

PS pritet të zyrtarizojë kandidatët për kryetarë në 6 bashki

Partia Socialiste do të mbledhë të premte kryesinë, ku pritet të zyrtarizohen kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme lokale në 6...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER