Policia ngre postblloqe për situatën kriminale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia organizoi një operacion blic nga ku u arrestuan 3 persona dhe 112 të tjerë u shoqëruan për verifikime.

Në një mjet u kapën 31.200 euro gjatë kontrollit, ndërsa u sekuestrua dhe një pistoletë.

Kontrollet vijnë në një kohë ku situata kriminale ka qenë e rënduar. Vetëm dy javët e para të vitit 2022 është regjistruar një vrasje e rëndë, një vrasje në familje dhe dy atentate me tritol, njëri prej të cilëve shënoi dy të plagosur.

Policia paralajmëron se kontrolle të ngjashme do të vijojnë edhe në ditët në vijim.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Numër i lartë infektimesh në Kosovë

Në Kosovë janë raportuar katër persona të vdekur dhe 3,617 raste të reja të infektimit me COVID-19, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Këto raste...

PS pritet të zyrtarizojë kandidatët për kryetarë në 6 bashki

Partia Socialiste do të mbledhë të premte kryesinë, ku pritet të zyrtarizohen kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme lokale në 6...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER