Zbulohen 2 laboratorë kriptovalutash në Shijak, 3 të arrestuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

2 laboratorë që shërbenin për prodhimin e kriptovalutave janë zbuluar nga policia në zonën e Shijakut në Durrës.

Në këtë operacion u arrestuan, Liserxhio Xhaferaj, Rramush Dumani dhe Ardian Çekiçi, që sipas Policisë kanë shmangur procedurat ligjore dhe detyrimet në shtet për zhvillimin e këtij aktiviteti. 4 të tjerë u shpallën në kërkim.

Ndërkohë janë sekuestruar 631 pajisje për prodhimin e kriptovalutave panele diellore, pajisje elektronike për sigurimin e vazhdueshëm të energjisë elektrike etj.

Deri më tani vlerësohet se për krijimin e këtij aktiviteti këta shtetas kanë shpenzuar rreth 1 milionë euro.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Qindra fluturime të anuluara për shkak të grevës së pilotëve në Gjermani 

Greva e pilotëve të linjës ajrore me kosto të ulët Eurowings e detyroi kompaninë gjermane të anulojë rreth 250 fluturime sot. Një degë e Lufthansa...

Partia e Lirisë: Meta s’është ndaluar për Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

Zyrtarë të Partisë së Lirisë kanë mohuar për Euronews Albania lajmin që qarkulloi në media se kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta i...

4 herë mbi mesataren, gjyqtarët dhe prokurorët e Shqipërisë më të paguarit në Europë

Gjyqtarët dhe prokurorët në Shqipëri janë më të paguarit në Europë në raport me rrogën mesatare të vendit. Të dhënat e një raporti të Këshillit...

TË FUNDIT

Qindra fluturime të anuluara për shkak të grevës së pilotëve në Gjermani 

Greva e pilotëve të linjës ajrore me kosto të ulët Eurowings e detyroi kompaninë gjermane të anulojë rreth 250 fluturime sot. Një degë e Lufthansa...

Partia e Lirisë: Meta s’është ndaluar për Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

Zyrtarë të Partisë së Lirisë kanë mohuar për Euronews Albania lajmin që qarkulloi në media se kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta i...

4 herë mbi mesataren, gjyqtarët dhe prokurorët e Shqipërisë më të paguarit në Europë

Gjyqtarët dhe prokurorët në Shqipëri janë më të paguarit në Europë në raport me rrogën mesatare të vendit. Të dhënat e një raporti të Këshillit...

Dosja e “Rrumit të Shijakut” dhe vëllezërve Beqiraj i kalon SPAK

Prokuroria e Durrësit shpall mos-kompetencën e hetimit të vrasjeve dhe tentativave të vrasjeve për 14 të arrestuarit gjatë operacionit "Porositësi". Kjo dosje i kalon Strukturës...

Komuniteti i ri Politik, Rama: Ndërtojmë diçka shumë të rëndësishme për njerëzit

Udhëheqësit e Bashkimit Europian dhe 17 liderët e vendeve jo anëtare të unionit janë takuar sot në kryeqytetin çek, Pragë. Ky takim në kalanë...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?