Presidenti i UEFA-s: Politika rrezikon finalen e Conference League në Tiranë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

UEFA do të dërgojë përfaqësues për të verifikuar korrektësinë e zgjedhjeve në FSHF dhe në rast se do të ketë ndërhyrje të politikës rrezikohet zhvillimi i finales së Conference League në Tiranë.

Kjo u deklaruar nga Presidenti i UEFA-s, Alexander Ceferin gjatë vizitës që ka zhvilluar të enjten në Shqipëri ku u takua me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e FSHF, Armand Duka.

Sipas Ceferin, futbolli duhet të vendosë për futbollin dhe se nuk duhet të ketë ndërhyrje politike.

“Ishim të pak të shqetësuar për situatën sipas raportimeve që kemi lexuar në media. Jam i kënaqur që ramë dakord me Kryeministrin, që futbolli duhet të vendosë për futbollin”, tha kreu i UEFA-s gjatë një interviste për ‘Associated Press’.

Ceferin tha se nëse nuk do të ketë ndërhyrje politike nuk do të rrezikohet zhvillimi i finales së parë historike të UEFA Europa Conference League në Tiranë.

“Nëse gjërat do të jenë kështu dhe unë kam shumë besim në fjalët e Kryeministrit, atëherë zhvillimi i finales së Conference League këtu është i sigurt”, përfundoi Presidenti i UEFA-s.

Kreu i qeverisë Rama në një reagim pas takimit me Ceferin thotë se do të realizohet një proces i besueshëm për të gjitha palët e përfshira në zgjedhjet e reja të FSHF.

Finalja e UEFA Europa Conference League për sezonin 2021-2022 është parashikuar që të luhen në “Arena Kombëtare” në Tiranë më 25 maj.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

26 viktima, traktori me rimorkio bie në një liqen në Indi

Një traktor bujqësor me një rimorkio plot me njerëz u përmbys dhe ra në një liqen në veri të Indisë, duke vrarë 26 persona,...

Të paktën 18 të plagosur nga shpërthimi i azotit të lëngshëm në Spanjë

Të paktën 18 persona u plagosën, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, kur një kazan me azot të lëngshëm shpërtheu gjatë një mbledhjeje...

Një uragan shkatërrues gjunjëzoi pjesë të SHBA-së

Ian, një nga uraganet më të forta dhe më të këqija që ka goditur ndonjëherë SHBA-në, mori 54 jetë, me 47 vdekje të konfirmuara...

TË FUNDIT

26 viktima, traktori me rimorkio bie në një liqen në Indi

Një traktor bujqësor me një rimorkio plot me njerëz u përmbys dhe ra në një liqen në veri të Indisë, duke vrarë 26 persona,...

Të paktën 18 të plagosur nga shpërthimi i azotit të lëngshëm në Spanjë

Të paktën 18 persona u plagosën, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, kur një kazan me azot të lëngshëm shpërtheu gjatë një mbledhjeje...

Një uragan shkatërrues gjunjëzoi pjesë të SHBA-së

Ian, një nga uraganet më të forta dhe më të këqija që ka goditur ndonjëherë SHBA-në, mori 54 jetë, me 47 vdekje të konfirmuara...

Ish-ambasadori Gashi shpjegon si funksionon Bosnje-Hercegovina: Ka 14 qeveri

Flamur Gashi, ish-ambasador në Bosnje dhe Hercegovinë tregoi në një intervistë për Euronews Albania se Bosnje Hercegovina përveçse një shtet në tërësi ka disa...

Të parafundit në rajon, rritja ekonomike ngadalësohet në tremujorin e dytë të vitit

Rritja ekonomike në tremujorin e dytë të këtij viti është poshtë parashikimit të BERZH-it për 2022-shin. BERZH uli në 3 për qind rritjen e ekonomike...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?