Shërbime në zyrat e gjendjes civile për të moshuarit pa akses në e-Albania

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëvendës ministri i Brendshëm, Andi Mahilaj deklaroi se qytetarët e moshës së tretë të cilët nuk kanë akses në platformën e-Albania, mund të marrin shërbime në sportelet e gjendjes civile.

Deklarata e Mahilajt, u bë këtë të premte teksa vizitoi ambientet e gjendjes civile në qytetin e Vlorës.

Sipas tij, procesi i  sporteleve të ” mbyllura ” dhe aplikimet online ka shkuar mirë duke evituar radhët e gjata dhe pritjen.

“Do të paraqitet në sportelin fizik të bashkive përkatëse dhe do t’i hapet adresa në e-Albania nga punonjësi i gjendjes civile dhe do t’i bëhet aplikimi. Zonat e thella deri dje kanë funksionuar me zyrat fizike që vazhdojnë të jenë kudo”, tha ai.

Megjithatë, shumë qytetarë të moshës së tretë kanë pasur më shumë vështirësi për aksesimin e shërbimit dhe u janë drejtuar qendrave të internetit.

Ndërsa, kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli u shpreh se nuk do të ketë reduktim të stafit dhe punonjësve, por më shumë përgjegjësi për të ofruar në kohë shkresat dhe përgjigjet që kërkohen elektronikisht.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

26 viktima, traktori me rimorkio bie në një liqen në Indi

Një traktor bujqësor me një rimorkio plot me njerëz u përmbys dhe ra në një liqen në veri të Indisë, duke vrarë 26 persona,...

Të paktën 18 të plagosur nga shpërthimi i azotit të lëngshëm në Spanjë

Të paktën 18 persona u plagosën, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, kur një kazan me azot të lëngshëm shpërtheu gjatë një mbledhjeje...

Një uragan shkatërrues gjunjëzoi pjesë të SHBA-së

Ian, një nga uraganet më të forta dhe më të këqija që ka goditur ndonjëherë SHBA-në, mori 54 jetë, me 47 vdekje të konfirmuara...

TË FUNDIT

26 viktima, traktori me rimorkio bie në një liqen në Indi

Një traktor bujqësor me një rimorkio plot me njerëz u përmbys dhe ra në një liqen në veri të Indisë, duke vrarë 26 persona,...

Të paktën 18 të plagosur nga shpërthimi i azotit të lëngshëm në Spanjë

Të paktën 18 persona u plagosën, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, kur një kazan me azot të lëngshëm shpërtheu gjatë një mbledhjeje...

Një uragan shkatërrues gjunjëzoi pjesë të SHBA-së

Ian, një nga uraganet më të forta dhe më të këqija që ka goditur ndonjëherë SHBA-në, mori 54 jetë, me 47 vdekje të konfirmuara...

Ish-ambasadori Gashi shpjegon si funksionon Bosnje-Hercegovina: Ka 14 qeveri

Flamur Gashi, ish-ambasador në Bosnje dhe Hercegovinë tregoi në një intervistë për Euronews Albania se Bosnje Hercegovina përveçse një shtet në tërësi ka disa...

Të parafundit në rajon, rritja ekonomike ngadalësohet në tremujorin e dytë të vitit

Rritja ekonomike në tremujorin e dytë të këtij viti është poshtë parashikimit të BERZH-it për 2022-shin. BERZH uli në 3 për qind rritjen e ekonomike...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?