Bypass i Vlorës do të jetë gati në korrik, sipas Ballukut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Bypass-i Vlorës do të jetë plotësisht gati në javën e parë të muajit korrik.

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku tha se aksi ka qenë problematik për shkak të përbërjes gjeologjike të rrugës.

Por, ajo garantoi se në nisjen e sezonit turistik aksi do të jetë gati për të përballur fluksin e turistëve që vizitojnë jugun e Shqipërisë.

“E pashë sot, duket një mision i pamundur për t’u dorëzuar në fund të qershorit dhe javën e parë të korrikut, ku zyrtarisht fillon sezoni veror. Nuk kemi më as mundësi për të kohëm, as afatet, duhet performuar sipas kontratës, kështu që unë pres që pres javën e parë të korrikut të kemi mundësojmë këtë rrugë zyrtarisht dhe të përfunduar”, tha Balluku.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lavrov nuk do të takohet me Blinken në Samitin e G20-ës

Nuk është planifikuar një takim mes ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken në Samitin e G20-ës në...

Maqedonia e Veriut nuk duhet ta refuzojë propozimin francez, thotë Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se Maqedonia e Veriut duhet ta marrë parasysh dhe mos ta refuzojë propozimin francez, për zgjidhjen e kontestit...

“Berisha specialist i dhunës”, deputetët e PS komentojnë protestën e opozitës

3 deputetë të Partisë Socialiste kanë komentuar për Euronews Albania protestën e sotme të opozitës. Petro Koçi është shprehur se Sali Berisha është specialist...

TË FUNDIT

Lavrov nuk do të takohet me Blinken në Samitin e G20-ës

Nuk është planifikuar një takim mes ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken në Samitin e G20-ës në...

Maqedonia e Veriut nuk duhet ta refuzojë propozimin francez, thotë Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se Maqedonia e Veriut duhet ta marrë parasysh dhe mos ta refuzojë propozimin francez, për zgjidhjen e kontestit...

“Berisha specialist i dhunës”, deputetët e PS komentojnë protestën e opozitës

3 deputetë të Partisë Socialiste kanë komentuar për Euronews Albania protestën e sotme të opozitës. Petro Koçi është shprehur se Sali Berisha është specialist...

Ukraina i kërkon llogari Turqisë për anijen ruse

Ministria e Jashtme ukrainase tha të enjten se anija ruse e ngarkuar me grurë ukrainas është lejuar që të largohet nga porti turk, Karasu. Ukraina...

Lajçak: Jemi duke përgatitur një takim mes Vuçiçit dhe Kurtit në korrik

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak deklaroi se vizita e tij në Prishtinë dhe Beograd u bë me idenë që...