E diela pa makina në Tiranë, drejtuesit e mjeteve: Janë ngarkuar rrugët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

E diela në kryeqytet ishte pa makina në disa segmente, por me trafik në rrugët pranë tyre. Bashkia Tiranë ka vendosur që çdo e dielë të jetë dita pa makina nga ora 09:00 deri në orën 15:00 vetëm në disa segmente.

Rrugët pa makina iu dedikohen këmbësorëve për të ulur ndotjen. Por, sipas shoferëve kjo ka mbingarkuar më shumë trafikun.

“Të bllokosh dy segmente kur gjithë Tirana është trafik kjo është pa kuptim fare. Shumë trafik. Njerëzit kanë edhe punë duhet të lëvizin”, shprehen disa drejtues mjetesh.

Një efekt krejt tjetër ka ‘Tirana pa makina’ tek këmbësorët.

“Sot ndryshon nga ditët e tjera, më pastërti duket, rruga duket më e lirë”, thonë qytetarët.

Qarkullimi i ditëve të diela kufizohet në segmentet e Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, nga Ministria e Brendshme deri në fillim te “Ish-Hotel Dajti” dhe nga Ura e “ish Hotel Dajtit” deri në kryqëzimin me rrugën “Ismail Qemali”. Segmenti tjetër pa makina është në rrugën “Myslym Shyri.”

LEXONI GJITHASHTU

1 COMMENT

  1. Evlad për momentin jemi në shkallt e SOJIT tek kujdesia,si në prehnin e Nanës,ja vlen me pas vetvehten nën kontroll, për nji gabim sado tvogël na shashëtris rryma,vazhdojm ma tej

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

TË FUNDIT

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

Jo takimit Putin-Zelensky, Kremlini refuzon propozimin e Erdogan

Nuk ekzistojnë ende kushtet për një takim mes presidentit rus Vladimir Putin dhe atij ukrainas, Volodymyr Zelensky. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov,...

Vritet me thikë një person në Maliq

Një person ka mbetur i vrarë me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Rëmbec të Maliqit. Viktima i identifikuar...


Sondazh