Hetimet për aksidentin, zhvendoset autobusi që ra në Lanë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Autobusi i linjës së Unazës që përfundoi në Lanë si pasojë e një aksidenti pak ditë më parë, është zhvendosur mbrëmjen e djeshme.

Lajmin e ka bërë të ditur kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj përmes një postimi në rrjetet sociale.

Veliaj tha se zhvendosja e autobusit është bërë me kërkesë të prokurorisë për të bërë ekspertizën autoteknike. Veliaj nënvizoi se pas përfundimit të hetimeve, autobusi do të vendoset sërish si instalacion.

Aksidenti ndodhi mbrëmjen e 29 prillit në kryeqytet në afërsi të ‘Kinema Agimit’. Autobusi u përplas me një makinë dhe të dyja mjetet përfunduan në Lanë.

Si shenjë sensibilizimi për aksidentet rrugore, u vendos që autobusi të mos lëvizej nga vendi i ngjarjes dhe të lihej aty në formë instalacioni.

LEXONI GJITHASHTU 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

1 mijë lekë për dy fëmijë jetimë, nëna: Është qesharake

Dorina Prendi, nënë e dy fëmijëve jetimë, po kalon periudhën më të vështirë të jetës, pas humbjes së bashkëshortit 4 vite më parë. “Ne para...

Shpërthim në lokalin e një polici në Shkodër

Një lëndë plasëse ka shpërthyer në derën e lokalit të një polici në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në orën 02:20. Fatmirësisht nuk ka të lënduar...

Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në Ukrainë?

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski deklaroi se ka "shumë të vdekur" nga një sulm rus me raketa pranë Chernihivit. Ai ka akuzuar Rusinë për një...


TË FUNDIT

1 mijë lekë për dy fëmijë jetimë, nëna: Është qesharake

Dorina Prendi, nënë e dy fëmijëve jetimë, po kalon periudhën më të vështirë të jetës, pas humbjes së bashkëshortit 4 vite më parë. “Ne para...

Shpërthim në lokalin e një polici në Shkodër

Një lëndë plasëse ka shpërthyer në derën e lokalit të një polici në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në orën 02:20. Fatmirësisht nuk ka të lënduar...

Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në Ukrainë?

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski deklaroi se ka "shumë të vdekur" nga një sulm rus me raketa pranë Chernihivit. Ai ka akuzuar Rusinë për një...

Suedia dhe Finlanda mund t’i bashkohen NATO-s në dy muaj

Ambasadorja e SHBA-së, Julianne Smith ka thënë se Suedia dhe Finlanda mund t'i bashkohen NATO-s në "dy muajt e ardhshëm". Në një intervistë, ajo tha...

G7 ofron mbi 18 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën

Liderët financiarë të G7 kanë rënë dakord për t’i ofruar Ukrainës një ndihmë prej 18.4 miliardë dollarë, raporton ‘Reuters’. Ministrat e Financave dhe guvernatorët e...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER