770 mijë për një natë, apartamentet në Tiranë çmime të ‘çmendura’ më 25 maj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mijëra tifozë do të vijnë në Tiranë për të parë ndeshjen Roma-Fejnord. Nuk do të jenë vetëm ata që kanë prerë biletën për në stadium, por edhe të tjerë që do të festojnë për trofeun e UEFA Conference League.

Mbi 95% e shtretërve të hoteleve në kryeqytet janë rezervuar tashmë, dhe një pjesë e tyre ende kanë një apo dy dhoma të lira për natën e 25 majit. Në platformën Booking, janë vetëm 5 hotele që ofrojnë çmimin e dhomës për më pak se 8000 lekë, ndërsa të tjerët nisin nga 12 000 për të shkuar tek dhoma më e shtrenjtë, 180 mijë lekë.

Në të njëjtën platformë, dhoma të lira ka ende edhe në hostel apo guest house, por ajo që bie në sy janë apartamentet. Pronarët kanë regjistruar rishtas banesat e tyre këto ditë për t’i lëshuar me qira nga 100 deri në 770 mijë lekë vetëm për natën e finales së madhe.

Booking liston sot në Tiranë 460 njësi akomodimi, nga të cilat 360 janë apartamente.

Këtë muaj, numri i listimeve është rritur me të paktën 20%, krahasuar me vitet e mëparshme.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Të parafundit në rajon, rritja ekonomike ngadalësohet në tremujorin e dytë të vitit

Rritja ekonomike në tremujorin e dytë të këtij viti është poshtë parashikimit të BERZH-it për 2022-shin. BERZH uli në 3 për qind rritjen e ekonomike...

Të vdekur dhe të djegur, civilë ukrainas shtrihen të vrarë pas tërheqjes ruse

Ndërsa forcat ruse u tërhoqën nga periferia e qytetit lindor të Ukrainës, nëpër rrugë u panë trupat e civilëve të vdekur dhe të djegur. Të...

Japonia, Australia dhe SHBA-ja dënojnë stërvitjet e Kinës pranë Tajvanit 

Ministri japonez i Mbrojtjes Hamada Yasukazu, sekretari amerikan i mbrojtjes Lloyd Austin dhe zv. kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Australisë Richard Marles dënuan...

TË FUNDIT

Të parafundit në rajon, rritja ekonomike ngadalësohet në tremujorin e dytë të vitit

Rritja ekonomike në tremujorin e dytë të këtij viti është poshtë parashikimit të BERZH-it për 2022-shin. BERZH uli në 3 për qind rritjen e ekonomike...

Të vdekur dhe të djegur, civilë ukrainas shtrihen të vrarë pas tërheqjes ruse

Ndërsa forcat ruse u tërhoqën nga periferia e qytetit lindor të Ukrainës, nëpër rrugë u panë trupat e civilëve të vdekur dhe të djegur. Të...

Japonia, Australia dhe SHBA-ja dënojnë stërvitjet e Kinës pranë Tajvanit 

Ministri japonez i Mbrojtjes Hamada Yasukazu, sekretari amerikan i mbrojtjes Lloyd Austin dhe zv. kryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Australisë Richard Marles dënuan...

A do të rikthehet Bojko Borissov? Bullgarët sot sërish në zgjedhje

Qytetarët bullgarë këtë të diel u drejtohen qendrave të votimit Kjo është hera e katërt në dy vjet që bullgarët shkojnë në zgjedhje. Zgjedhjet e përgjithshme...

Nis regjistrimi në Preshevë, Medvegjë e Bujanoc, Basha thirrje qytetarëve

Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u bëri thirrje qytetarëve në Preshevë, Medvegjë e Bujanoc që të regjistrojnë veten dhe familjarët. Sipas tij, finalizimi me...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?