Rastet e fundit pozitive me COVID vetëm në 3 qarqe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Gjatë ditës së fundit në Shqipëri janë identifikuar 17 raste pozitive me COVID-19 nga kryerja e 623 testimeve.

Të gjitha rastet janë zbuluar vetëm në Tiranë (13), Gramsh (3) dhe Vlorë (1).

Aktualisht janë 222 persona aktivë me COVID-19 në gjithë vendin.

Nga këta në spital po marrin trajtim 3 pacientë.

Pjesë dërrmuese e rasteve pozitive janë në Tiranë (143). Ndërsa Durrësi që vjen i dyti për numër popullsie numëron vetëm 2 raste.

Berati ishte i vetmi qark pa asnjë rast, por tani ka vetëm një pas atij të zbuluar në Gramsh.

Statistika (23 Maj 2022)

Testime totale               1,823,510

Raste pozitive                  275,881

Raste të shëruara             272,162

Raste Aktive                         222

Humbje jete                        3,497

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            143

Fier                  15

Korçë               13

Gjirokastër      11

Shkodër           11

Vlorë                  9

Elbasan            9

Lezhë               6

Durrës              2

Dibër                 2

Berat                1

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

TË FUNDIT

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

Bjellorusia është kërcënuar nga Ukraina, pretendon Lukashenko

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko tha të shtunën se Ukraina ishte përpjekur të godiste objektet ushtarake në territorin bjellorus tre ditë më pare. Agjencia shtetërore...

Zbulohet bima e parë mishngrënëse që kap prenë nën tokë

Shkencëtarët kanë zbuluar një bimë mishngrënëse që rrit nëntokë rrënjë që kapin gjahun, duke u ushqyer me krijesa nëntokësore si krimbat, larvat dhe brumbujt. Lloji i...