Ish-futbollisti Lekbello rrëfen ndeshjen me Fejnordin në Tiranë më 1991

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Artur Lekbello, ish-futbollist i Kombëtares dhe ekipit Partizani, rrëfen kur ka luajtur me Fejnordin në Tiranë para 30 vitesh.

Në ndeshjen e vitit 1991 ai luajti përballë skuadrës holandeze Fejnord, që sot do të ndeshet me Romën në finalen e Ligës së Konferencës, në Tiranë.

“Fejnordi është ekip me emër të madh dhe të detyronte të mobilizoheshe”, tha ai.

Ai shpjegoi se kur erdhën në Shqipëri, holandezët e gjetën vendin të rrënuar nga rënia e regjimit komunist.

Lekbello shpjegoi se si vetë ekipi i Fejnordit filluan të shpërndanin ndihma nëpër qytet.

“Erdhën në një Shqipëri të dalë nga regjimi komunist, Fejnordi erdhi në një Shqipëri të rrënuar. Ata ishin njerëz që prekeshin, e kuptonin dhimbjen e shqiptarëve dhe erdhën e shpërndanë ndihma te qytetarët, vetë ekipi i Fejnordit”, u shpreh Lekbello.

Ai tha se beson se nuk do të ketë probleme me tifozët, dhe bëri një parashikim për mbarëvajtjen e ndeshjes.,

“Nëse shënon i pari Fejnordi do të gjykoja se ndeshja shkon 120 minuta. Nëse shënon Roma e para, mendoj se ndeshja do të mbyllet brenda 90 minutash. Italianët janë mjeshtër për ta vonuar lojën, ndërsa të Fejnordit janë më të moderuar”, tha Lekbello.

“Finalet janë më të paparashikueshme”, u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

TË FUNDIT

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

Jo takimit Putin-Zelensky, Kremlini refuzon propozimin e Erdogan

Nuk ekzistojnë ende kushtet për një takim mes presidentit rus Vladimir Putin dhe atij ukrainas, Volodymyr Zelensky. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov,...

Vritet me thikë një person në Maliq

Një person ka mbetur i vrarë me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Rëmbec të Maliqit. Viktima i identifikuar...


Sondazh