Java e këshillimit të karrierës, organizohet panairi për punësimin e studentëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Institucione shtetërore dhe kompani private po këshillojnë studentët për tregun e punës.

Panairi u mbajt në mjediset e fakultetit të Historisë-Filologjisë.

Dekani Sabri Laçi thotë se punësimi i studentëve është një preokupim i vazhdueshëm i gjithë stafit pedagogjik.

“Prej kohësh, jemi preokupuar, pikërisht për këtë arsye kemi organizuar këtë vit Panairin e Punës, në të cilin marrin pjesë institucione publike e private, agjenci, institucionet me të cilat bashkëpunojmë, dhe ku punësohen studentët tanë. Qëllimi i këtij panairi është të mundësohet komunikimi midis punëdhënësit dhe punëmarrësit potencial që del nga Fakulteti i Histori – Filologjisë dhe i Gjuhëve të huaja. Mund të mundësohen praktike e pse jo ndonjë vend pune”, tha Sabri Laçi.

Sipas tij, aktivitete të tilla janë një mundësi e mirë për studentët.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Separatistët pro rusë thonë se Ukraina ka bombarduar Donetskun

Forcat ukrainase bombarduan qytetin e Donetskut në Donbas të martën, tha përfaqësuesi i Republikës së vetëshpallur Popullore të Donetskut (DPR), sipas agjencisë shtetërore ruse...

Perla rrëzë alpeve shqiptare, destinacioni që bashkon shqiptarë e të huaj

I shtrirë rrëzë Alpeve Shqiptare, Lumi i Shalës është destinacioni që shumë turistë kërkojnë. Vizitorë të shumtë shqiptarë dhe të huaj mbipopulluan ujërat e kristaltë...

TË FUNDIT

Separatistët pro rusë thonë se Ukraina ka bombarduar Donetskun

Forcat ukrainase bombarduan qytetin e Donetskut në Donbas të martën, tha përfaqësuesi i Republikës së vetëshpallur Popullore të Donetskut (DPR), sipas agjencisë shtetërore ruse...

Perla rrëzë alpeve shqiptare, destinacioni që bashkon shqiptarë e të huaj

I shtrirë rrëzë Alpeve Shqiptare, Lumi i Shalës është destinacioni që shumë turistë kërkojnë. Vizitorë të shumtë shqiptarë dhe të huaj mbipopulluan ujërat e kristaltë...

Alibeaj: ILDKPKI të investigojë rastin Xhaçka për konflikt interesi

Gjatë diskutimit të raportit vjetor të Inspektorati të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj kërkoi nga...

Franca riatdheson 51 gra dhe fëmijë nga kampet në Siri

Franca riatdhesoi 51 shtetas nga Siria të martën, duke përfshirë disa fëmijë jetimë që kishin qenë në paraburgim në verilindje të vendit për tre...