VIDEO | Momenti i përplasjes mes tifozëve holandezë dhe shqiptarit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Tifozët holandezë janë përplasur me shqiptarët, duke goditur me mjete të forta një shqiptar.

Euronews Albania ka siguruar videon e momentit të përplasjes.

Dy tifozë holandezë janë lënë në burg pasi kanë goditur me mjete të forta një shqiptar një ditë para finales së Conference League, Roma-Fejnord.

Gjykata e Tiranës vendosi t’i mbajë në qeli deri në 13 qershor dy të rinjtë, të cilët në zonën e “9-katësheve” u përfshinë në një sherr me 3 shqiptare në një lokal.

Gjyqtari Sokol Pasho vendosi arrest me burg me afat 15 ditë për shtetasit Davey Ronald Boon, ku i la detyrë prokurorisë se duhet t’i bëhet ekspertiza mjeko-ligjore të dëmtuarit.

Dy holandezët, akuzohen për “plagosja e rëndë me dashje”.

Referuar hetimeve, dyshohet se në bashkëpunim me disa të tjerë, ende të paidentifikuiar, ata kanë goditur me sende të forta për motive të dobëta një shtetas shqiptar i cili ndodhet në spital nen kujdesin e mjekëve.

Arben Grami, avokati i 2 të rinjve holandezë që u përfshinë në sherr, ka thënë se ata janë të pafajshëm, pasi nuk e kanë dhënë ato goditjen vendimtare për të lënduarin.

Para finales së Conference League në Tiranë, tifozeritë e Romës dhe Fejnordit u përfshin në akte dhune ndaj njëri tjetrit dhe kundër policisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Harta e re gjyqësore, priten masa disiplinore për avokatët që thyen bojkotin

Kreu i Dhomës së Avokatisë, Maks Haxhia tha se do të kërkojë ndjekje disiplinore për avokatët që kanë thyer bojkotin për hartën e re...

Berisha-mazhorancës: Pse s’guxoni të flisni për gjenocidin serb në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e cilësoi një rezolutë të njerëzve me qëndrim të dyfishtë atë të mazhorancës për gjenocidin serb në Srebrenicë. Qeveria,...

Greqia do të rris pensionet në 2023, nisma pas më shumë se një dekade

Për herë të parë në më shumë se një dekadë, duke nisur nga viti 2023, Greqia do të rritë pensionet. Ishte ky premtimi i dhënë...

TË FUNDIT

Harta e re gjyqësore, priten masa disiplinore për avokatët që thyen bojkotin

Kreu i Dhomës së Avokatisë, Maks Haxhia tha se do të kërkojë ndjekje disiplinore për avokatët që kanë thyer bojkotin për hartën e re...

Berisha-mazhorancës: Pse s’guxoni të flisni për gjenocidin serb në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e cilësoi një rezolutë të njerëzve me qëndrim të dyfishtë atë të mazhorancës për gjenocidin serb në Srebrenicë. Qeveria,...

Greqia do të rris pensionet në 2023, nisma pas më shumë se një dekade

Për herë të parë në më shumë se një dekadë, duke nisur nga viti 2023, Greqia do të rritë pensionet. Ishte ky premtimi i dhënë...

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...