20 kg kokainë në vazo me lule, arrestohet ish-kreu i bashkisë Vorë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Agim Kajmaku, ish-kryetari i bashkisë së Vorës është arrestuar në Itali për trafik droge.

Ai është prangosur së bashku me nipin e tij rreth dy javë më parë Ascoli.

Rreth 20 kilogramë kokainë janë në disa vazo lulesh të cilat ishin blerë nga Kajmaku në Grotomare.

Pasi kanë blerë fidanet Kajmaku dhe nipi i kanë future ato në vazo më të mëdha.

Kjo i është dukur e çuditshme pronarit italian të fidanishtes i cili ka vënë në dijeni policnë.

Më pas ish drejtuesi i bashkisë Vorë është mbajtur nën survejim nga policia.

Nga kontrolli i bërë është zbuluar sasia e kokainës e cila nëse do hidhej në treg do kishte vlerën e 1 milion eurove.

Nuk është hera e parë që Agim kajmaku ka pasur problem me drejtësinë.

Në kohën kur ai mori drejtimin e bashkisë së Vorës u vertetua se ai kishte fshehur një dënim për falsifikim parash të marrë në Greqi në 2003.

Kajmaku u shkarkua nga detyra dhe u hetoa nga prokuroria shqiptare për falsifikimin e formularit të dekriminalizimit duke qënë se nuk e kishte deklaruar dënimin e gjykatës greke.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Vajza e ish-presidentit iranian arrestohet për ‘nxitje të rebelëve’

Vetëm disa ditë pasi shprehu mbështetje për protestat në Iran, Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit, Akbar Hashemi Rafsanjani, u arrestua në kryeqytetin iranian nën...

Jennifer Lopez, vrasëse me pagesë në filmin e ri të Netflix

Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez do të shfaqet në një formë krejt ndryshe nga çfarë e kemi parë më herët në aktrim. Këtë...

Vuçiç: Presion ndaj Serbisë, ndërkombëtarët duan të zgjidhin çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi të mërkurën se presioni dhe nervozizmi i ndërkombëtarëve për të zgjidhur çështjen e Kosovës është duke u rritur. Ai...

TË FUNDIT

Vajza e ish-presidentit iranian arrestohet për ‘nxitje të rebelëve’

Vetëm disa ditë pasi shprehu mbështetje për protestat në Iran, Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit, Akbar Hashemi Rafsanjani, u arrestua në kryeqytetin iranian nën...

Jennifer Lopez, vrasëse me pagesë në filmin e ri të Netflix

Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez do të shfaqet në një formë krejt ndryshe nga çfarë e kemi parë më herët në aktrim. Këtë...

Vuçiç: Presion ndaj Serbisë, ndërkombëtarët duan të zgjidhin çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi të mërkurën se presioni dhe nervozizmi i ndërkombëtarëve për të zgjidhur çështjen e Kosovës është duke u rritur. Ai...

Pse shqiptarët zgjedhin Anglinë? Flet përfaqësuesi i diasporës në Now

Daniel Nikolla, përfaqësuesi i diasporës thotë se qeveria shqiptare nuk ka ndërmarrë asnjë fushatë ndërgjegjësuese për të ndalur largimin e të rinjve, të cilët...

Kreshnik Spahiu: Tre ligjet gjermane që do ndihmojnë shqiptarët për t’u punësuar

Juristi Kreshnik Spahiu tregoi në “Now” me Erla Mëhillin tre projektligje që pritet të kalojnë në Bundestag dhe do ndihmojnë shqiptarët për t'u punësuar. Ata...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?