Sekuestrohen 246 kg kanabis në Shkodër, në kërkim dy organizatorët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjashtë persona janë arrestuar nga policia në Shkodër dhe tetë të tjerë janë shpallur në kërkim për shkak se ishin përfshirë në kultivimin, prodhimin dhe shitjen e kanabisit.

Në banesën e një prej të arrestuarve, shtetasit A. T., 28 vjeç, banues në fshatin Oblikë të Shkodrës, u gjetën dhe sekuestruan 246 kilogramë kanabis.

Si rezultat i finalizimit të operacionit “Vallas”, u arrestuan shtetasit:

-B. R., 26 vjeç, banues në fshatin Oblikë, Shkodër;

-H. M., 51 vjeç, banues në Vallas, Shkodër;

-L. Ç., 34 vjeçe, banuese në Milot, Lezhë;

-A. U. 48 vjeç, banues në Velinaj, Shkodër, si dhe

-D. H. 42 vjeçe, banuese në Tiranë.

Ndërsa, në afërsi të kësaj banese, në fshatin Vallas janë konstatuar dhe asgjësuar me anë të djegies, nga ana e shërbimeve të Policisë, bimë kanabisi.

Si organizatorë të kultivimit të kanabisit në këtë fshat, dyshohet se është 34-vjeçari Admir Selgjekaj, banues në Bajzë, Malësi e Madhe, dhe 38-vjeçari Arian Popa, banues në Shirokë, Shkodër.

Gjithashtu, në kërkim janë shpallur edhe shtetasit:

-S. B., 35 vjeç, banues në lagjen “Ahmet Haxhija”, Shkodër;

-B. L., 21 vjeç banues në Alimetaj, Shkodër

-E. S. 20 vjeç banues në Shirokë, Shkodër, si dhe

-I. D., 26 vjeç, banues në Vallas, Shkodër;

-S. D., 34 vjeç, banues në Vallas, Shkodër;

-A. D., 29 vjeç, banues në Vallas, Shkodër (të afërm të njëri-tjetrit).

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Qeveria e Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit

Qeveria kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit në Kuvend. Propozimi u iniciua nga 36 përfaqësues të Partisë Demokratike...

Koreja e Veriut refuzon ofertën e Jugut për ndihmë

Koreja e Veriut ka refuzuar ofertën e Koresë së Jugut për mbështetje ekonomike në këmbim të denuklearizimit. Kim Yo Jong, një zyrtare e lartë dhe...

Shefi i OKB-së: Dëmtimi i centralit të Zaporizhias do të ishte vetëvrasje

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres deklaroi se është shumë i shqetësuar për luftimet pranë uzinës bërthamore të Zaporizhia në Ukrainën jugore dhe...

TË FUNDIT

Qeveria e Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit

Qeveria kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç përballet sot me votën e mosbesimit në Kuvend. Propozimi u iniciua nga 36 përfaqësues të Partisë Demokratike...

Koreja e Veriut refuzon ofertën e Jugut për ndihmë

Koreja e Veriut ka refuzuar ofertën e Koresë së Jugut për mbështetje ekonomike në këmbim të denuklearizimit. Kim Yo Jong, një zyrtare e lartë dhe...

Shefi i OKB-së: Dëmtimi i centralit të Zaporizhias do të ishte vetëvrasje

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres deklaroi se është shumë i shqetësuar për luftimet pranë uzinës bërthamore të Zaporizhia në Ukrainën jugore dhe...

Kili tronditet nga tërmeti 5.7 ballë

 Një tërmet me magnitudë 5.7 ka goditur Kilin, por ende  nuk ka raportime për dëme të mëdha materiale apo të lënduar, raporton Reuters. Tërmeti i...

13 të vdekur nga moti i keq në Europë, mes viktimave edhe fëmijë

Stuhi të fuqishme kanë goditur zona të Evropës qendrore dhe jugore, duke vrarë të paktën 13 persona, përfshirë tre fëmijë. Vdekjet, shumica nga rënia e...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?