2 ditë pa shërbim zyrat e Aleat në Vlorë, shkak një debi e papaguar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Prej dy ditësh në zyrat e Aleat në Vlorë nuk ofrohet shërbim për shkak të mungesës së energjisë elektrike.

Qytetarët shprehen se edhe pse kanë paguar për pasaportën e shpejtë, preh dy ditësh askush nuk i jep shpjegim se çfarë do të ndodhë.

Sipas burimeve zyrtare nga OSHEE, një debi e papaguar nga Aleat në vitin 2020, është bërë shkak për prerjen e energjisë elektrike.

Sipas OSHEE-së kjo është rilidhur në mënyrë të paligjshme sërish nga Aleat e për këtë arsye kjo zyrë është gjobitur, e cila rezulton e papaguar deri në këto momente.

Kjo ka sjellë edhe ndërprerjen e energjisë duke lënë qytetarët pa shërbim prej dy ditësh, ndërsa nuk dihet se çfarë do të ndodhë në vijim.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

TË FUNDIT

Kurti: Kujtimin për familjen Jashari ta shndërrojmë në përjetësi

Albin Kurti mbajti mbledhja e pestë tw komitetit ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Në këtë mbledhje, që zgjati tre orë, u prezantua...

Nëna hidhet me foshnjën e saj nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë

Një nënë me fëmijën e porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në Sarandë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00...

A është dielli i dëmshëm për shëndetin?

Dielli është i mirë, i shëndetshëm dhe shmang depresionin, shkruan KosovaPress. Përfitimet e ekspozimit ndaj rrezeve të diellit, në fakt, janë shumë më të ulëta...

Bjellorusia është kërcënuar nga Ukraina, pretendon Lukashenko

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko tha të shtunën se Ukraina ishte përpjekur të godiste objektet ushtarake në territorin bjellorus tre ditë më pare. Agjencia shtetërore...

Zbulohet bima e parë mishngrënëse që kap prenë nën tokë

Shkencëtarët kanë zbuluar një bimë mishngrënëse që rrit nëntokë rrënjë që kapin gjahun, duke u ushqyer me krijesa nëntokësore si krimbat, larvat dhe brumbujt. Lloji i...