Rritet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

284 qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën nga virusi.

Rastet pozitive me COVID kanë dalë nga 827 testime që janë kryer, nga ku janë konfirmuar edhe 88 të shëruar.

Që prej fillimit të pandemisë në vend janë konfirmuar gjithsej 273.740 raste shërimi nga COVID.

Aktualisht në Shqipëri janë 1.840 qytetarë të konfirmuar me COVID-19. 18 persona po marrin trajtim në spital.

Statistika nga Ministria e Shëndetësisë për datën 26 qershor

Raste të reja ditore    284

Të shëruar në 24 orë     88

Të shtruar në spitale     18

Humbje jete në 24 orë    0

Testime ditore   827

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   1,333

Fier   144

Vlorë  105

Durrës  66

Gjirokastër  46

Lezhë    37

Shkodër   34

Elbasan   25

Berat     20

Korçë    19

Dibër     8

 

Kukës    3

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Qindra fluturime të anuluara për shkak të grevës së pilotëve në Gjermani 

Greva e pilotëve të linjës ajrore me kosto të ulët Eurowings e detyroi kompaninë gjermane të anulojë rreth 250 fluturime sot. Një degë e Lufthansa...

Partia e Lirisë: Meta s’është ndaluar për Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

Zyrtarë të Partisë së Lirisë kanë mohuar për Euronews Albania lajmin që qarkulloi në media se kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta i...

4 herë mbi mesataren, gjyqtarët dhe prokurorët e Shqipërisë më të paguarit në Europë

Gjyqtarët dhe prokurorët në Shqipëri janë më të paguarit në Europë në raport me rrogën mesatare të vendit. Të dhënat e një raporti të Këshillit...

TË FUNDIT

Qindra fluturime të anuluara për shkak të grevës së pilotëve në Gjermani 

Greva e pilotëve të linjës ajrore me kosto të ulët Eurowings e detyroi kompaninë gjermane të anulojë rreth 250 fluturime sot. Një degë e Lufthansa...

Partia e Lirisë: Meta s’është ndaluar për Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

Zyrtarë të Partisë së Lirisë kanë mohuar për Euronews Albania lajmin që qarkulloi në media se kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta i...

4 herë mbi mesataren, gjyqtarët dhe prokurorët e Shqipërisë më të paguarit në Europë

Gjyqtarët dhe prokurorët në Shqipëri janë më të paguarit në Europë në raport me rrogën mesatare të vendit. Të dhënat e një raporti të Këshillit...

Dosja e “Rrumit të Shijakut” dhe vëllezërve Beqiraj i kalon SPAK

Prokuroria e Durrësit shpall mos-kompetencën e hetimit të vrasjeve dhe tentativave të vrasjeve për 14 të arrestuarit gjatë operacionit "Porositësi". Kjo dosje i kalon Strukturës...

Komuniteti i ri Politik, Rama: Ndërtojmë diçka shumë të rëndësishme për njerëzit

Udhëheqësit e Bashkimit Europian dhe 17 liderët e vendeve jo anëtare të unionit janë takuar sot në kryeqytetin çek, Pragë. Ky takim në kalanë...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?