6 qarqet me rrezik për vatra zjarri gjatë verës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga e shtuna deri ditën e enjte të javës së ardhshme, qarqet si Berati, Durrësi, Fieri, Gjirokastra, Lezha dhe Tirana mund të përfshihen nga vatra zjarri.

Kështu u shpreh Anira Gjoni nga IGJEUM, e cila deklaroi për Euronews Albania se temperaturat e larta do të vijojnë edhe gjatë javës së ardhshme.

“Temperaturat e larta do të na shoqërojnë deri javën tjetër. Më të ulëtat pritet të variojnë nga 17 gradë në zonat malore deri në 24 në zonat bregdetare. Maksimale presim që gjatë fundjavës të arrijnë në 41 gradë”, u shpreh Gjoni.

Shqipëria nuk i ka kapacitetet për të blerë avionë të posaçëm për shuarjen e zjarreve.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka thënë së fundmi se përveç faktit që kushtojnë shumë, kanë shpenzime të konsiderueshme për mirëmbajtje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Xhixha ‘gjunjëzon’ Partizanin, bardheblutë ngrenë flamurin në mes të fushës

Tirana ka mposhtur në derbi 2-0 Partizanin në ndeshjen e luajtur në Air Albania. Edhe pse me një lojtar më pak që prej minutave të...

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

TË FUNDIT

Xhixha ‘gjunjëzon’ Partizanin, bardheblutë ngrenë flamurin në mes të fushës

Tirana ka mposhtur në derbi 2-0 Partizanin në ndeshjen e luajtur në Air Albania. Edhe pse me një lojtar më pak që prej minutave të...

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...

Dendias: Greqia ‘e hapur’ për bisedime me Turqinë nëse Ankaraja ndalon provokimet

Ministri i Jashtëm i Greqisë thotë se vendi i tij është i hapur për bisedime me Turqinë, por vetëm nëse Ankaraja ndal provokimet e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?