Lista e drejtuesve të PS-së në 61 bashki të vendit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri tha se interesi për të kandiduar në degët e PS ka qenë i madh pasi kanë kandiduar 516 persona.

Në një komunikim me mediat pas mbledhjes së kryesisë së PS, Gjiknuri u shpreh se PS po aplikon një risi, pasi në 28 degë të Partisë Socialiste do të jenë në krye gra dhe vajza.

Më poshtë gjeni listën e plotë:

1-Bashkia Shkodër – Ilmi Lakti Miral Petani

2-Bashkia Malësi e Madhe- Lulzim Zaraj

3-Bashkia Vau Dejës – Kristian Shkreli

4-Bashkia Pukë- Bashkëkryetare Anjeza Doda dhe Pajtim Zeqiri

5-Bashkia Fushë Arrës-Ervin Doda

6-Bashkia Kukës – Bashkëkryetar Anila Sokoli, Besmir Ramallari

7-Bashkia Has- Gjykohet nga kryesia se do duhet të përsëritet procesi

8-Bashkia Tropojë-Egzon Bashkshkurtaj

9-Bashkia Dibër – Bashkëkryetare Alma Selami dhe Daniel Gjura

10-Bashkia Bulqizë – Bashkëkryetar Albiol Gjini, Festime Mjeshtri

11-Bashkia Klos- Armando Gjini

12-Bashkia Mat- Hasan Pasha dhe Lindita Barçi

13-Bashkia Durrës-Luan Zaza

14-Bashkia Krujë- Redon Roshi

15-Bashkia Shijak – Fatmir Koçi

16-Bashkia Tiranë- Erion Veliaj

17-Bashkia Kamëz- Rebeka Sulejamni

18-Bashkia Vorë- Endrisa Haxhiu

19-Bashkia Kavajë- Marinela Aliaj dhe Shpend Baramet

20-Bashkia Rrogozhinë-Lufti Kashari

21-Bashkia Elbasan – Ardit Demiri dhe Armira Urupi

22-Bashkia Belsh-Marglen Bali

23-Bashkia Cërrik – Tomor Zaimaj

24-Bashkia Peqin – Bukurosh Maçi

25-Bashkia Gramsh – Enis Zani

26-Bashkia Librazhd-Fatbardha Qatja

27-Bashkia Prrenjas- Haxhi Çollaku

28- Bashkia Berat-Valbona Zylyftari

29-Bashkia Dimal – Adelina Vangjeli dhe Albano Korra

30-Bashkia Kuçovë – Gentjan Qafoku, Renata Baçi

31-Bashkia Poliçan – Erion Zylyftari

32-Bashkia Skrapar – Edmond Omeri dhe Xhanina Kushova

33-Bashkia Pogradec – Erion Thëngjilli

34-Bashkia Maliq –  OrlindDemollari dhe Rudina Bregu

35-Bashkia Korçë – Anxhela Taho dhe Petrika Tollkuçi

36-Bashkia Devoll – Genti Lakollari dhe Rezira Sinani

37- Bashkia Devoll – Genti Lakollari dhe Rezira Sinani

38- Bashkia Pustec – Katerina Ago dhe Sandri Nikolla

39- Bashkia Kolonjë-  Eraldo Xhelili

40- Bashkia Gjirokastër – Gentian Llogo, Nihara Llapaj

41- Bashkia Dropull – Kristo Varsani

42- Bashkia Libohovë – Dhurata Demiri Dhe Jani Memo

43- Bashkia Përmet – Ervin Tuçi

44-Bashkia Kërcyrë – Hodjan Selmani

45- Bashkia Memaliaj – Edmonda Harizi

46- Bashkia Tepelenë – Dono Selimi dhe Kleona Bahja

47- Bashkia Vlorë- Admir Malaj

48-Bashkia Selenicë – Nertil Bellaj

49- Baskia Himarë-  Do ketë ripërsëritje të procesit

50- Bashkia Delvinë – Izet Sino

51- Bashkia Finiq – Thoma Kallojeri

52- Bashkia Sarandë- Elron Gjoni

53- Bashkia Konispol- Kristo Mallanezo

54- Bashkia Lezhë- Florian Gjini

55- Bashkia Mirditë- Marjana Prenga, Reunar Kolaj

56-Bashkia Fier- Adela Hysenaj, Ramion Kurti

57- Bashkia Lushnje- Merjeme Dervishi, Erges Krakulli

58- Bashkia Divjakë- Agim Maka

59-Patos- Artjol Hoxhaj dhe Suela Hoxhaj

60-Roskovec- Ripërsëritje të procesit

61-Mallakastër- Zamir Malasi

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Agjentët e FBI bastisin shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe se agjentët hapën...

Kurti dëshiron luftë dhe jo dialog, thotë Petkoviç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me deklaratatën e tij të...

Kina po përgatitet të na pushtojë, paralajmëron ministri i Jashtëm i Tajvanit

Ministri i Jashtëm i Tajvanit, Joseph Wu deklaroi se Kina po përdor stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së kryetares së...

TË FUNDIT

Agjentët e FBI bastisin shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe se agjentët hapën...

Kurti dëshiron luftë dhe jo dialog, thotë Petkoviç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me deklaratatën e tij të...

Kina po përgatitet të na pushtojë, paralajmëron ministri i Jashtëm i Tajvanit

Ministri i Jashtëm i Tajvanit, Joseph Wu deklaroi se Kina po përdor stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së kryetares së...

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...


Sondazh