Zjarr në Cerkovinë të Vlorës, rrezikohen ullinj dhe pemë frutore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një zjarr i madh ka përfshirë fshatin Cerkovinë, në Vlorë.

Si pasojë e flakëve rrezikohen të digjen ullinj dhe pemë frutore.

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje ndërsa është njoftuar Policia e Shtetit. Sipas burimeve njoftimi ka ardhur nga banorë të zonës.

Situata nga zjarret pritet të sjellë problematika në disa qarqe gjatë kësaj vere.

Shqipëria nuk i ka kapacitetet për të blerë avionë të posaçëm për shuarjen e zjarreve.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka thënë së fundmi se përveç faktit që kushtojnë shumë, kanë shpenzime të konsiderueshme për mirëmbajtje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. Hej mos e vidhni rrymen,Evlad hiq spo gutemi për momentin jemi në shkalltë e SOJIT tek telat përqust e rrumës,paska punë bollë,vera e nxehtë dimnit ftoftë, shyqyr që kemi shum borqli,vazhdojm ma tej

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

TË FUNDIT

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

Jo takimit Putin-Zelensky, Kremlini refuzon propozimin e Erdogan

Nuk ekzistojnë ende kushtet për një takim mes presidentit rus Vladimir Putin dhe atij ukrainas, Volodymyr Zelensky. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov,...

Vritet me thikë një person në Maliq

Një person ka mbetur i vrarë me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Rëmbec të Maliqit. Viktima i identifikuar...


Sondazh