Erinda Ballanca: E pamundur që Avokati i Popullit të zgjidhë çdo ankesë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokatja e Popullit në detyrë, Erinda Ballanca, e cila kërkon një tjetër mandat 5-vjeçar, në një intervistë për Euronews Albania, tha se institucioni që drejton ka numrin më të lartë të ankesave dhe rekomandimeve.

Ballanca u shpreh se ky institucion operon me një staf të kufizuar prej 56 vetash në të gjithë territorin e Shqipërisë, ndaj dhe zgjidhja e të gjitha problematikave është e pamundur.

“Avokati i Popullit në çdo vend të botës nuk zgjidh çdo problem. Ka probleme të cilat zgjidhen nga sistemi gjyqësor, nga prokuroria dhe prej nesh. Po të zgjidhej çdo hall i këtij vendi nga Avokati i Popullit, pse do mbanin gjithë këtë administratë? Do ta zgjidhnim me 56 vetë që jemi ne. Atëherë mund ta kuptoni sa e pamundur është kjo gjë që kërkohet”, tha Ballanca.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

109 të arrestuar, 338 nën hetim dhe 41 në kërkim, bilanci i policisë në 1 javë

Policia e Shtetit ka bërë bilancin e operacioneve të zhvilluara gjatë javës që shkoi dhe kontrolleve të ndërmarra nga policia kufitare dhe ajo rrugore....

Hoqi dhe hodhi në det flamurin turk, arrestohet pushuesi në Gjirin e Lalëzit

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi hoqi me forcë flamurin e shtetit turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e...

‘Kurti-Vuçiç do mbajnë përgjegjësi’, BE i kërkon Kosovës e Serbisë të ulin tonet

Bashkimi Evropian ka ftuar liderët politikë në Kosovë dhe Serbi që t’i japin fund menjëherë retorikës nxitëse dhe të veprojnë me përgjegjësi. BE-ja ka shprehur...

TË FUNDIT

109 të arrestuar, 338 nën hetim dhe 41 në kërkim, bilanci i policisë në 1 javë

Policia e Shtetit ka bërë bilancin e operacioneve të zhvilluara gjatë javës që shkoi dhe kontrolleve të ndërmarra nga policia kufitare dhe ajo rrugore....

Hoqi dhe hodhi në det flamurin turk, arrestohet pushuesi në Gjirin e Lalëzit

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi hoqi me forcë flamurin e shtetit turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e...

‘Kurti-Vuçiç do mbajnë përgjegjësi’, BE i kërkon Kosovës e Serbisë të ulin tonet

Bashkimi Evropian ka ftuar liderët politikë në Kosovë dhe Serbi që t’i japin fund menjëherë retorikës nxitëse dhe të veprojnë me përgjegjësi. BE-ja ka shprehur...

2 anije ukrainase drejt Turqisë me 14 mijë tonë drithëra

Ministria e Infrastrukturës në Ukrainë njoftoi se në 24 orët e fundit një anije tjetër me drithëra, e cila mban flamurin e ishujve Barbados,...

Vajzat që sfidojnë talebanët, si arsimohen të rejat afgane përballë guerilasve

Nafesa ka zbuluar një vend të mirë për të fshehur librat e shkollës nga sytë mbikëqyrës të vëllait të saj taleban: kuzhinën, ku burrat...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?