KPA konfirmon në detyrë gjyqtarin Gerd Hoxha

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjyqtari i Gjykatës së Tiranës Gerd Hoxha do jetë pjesë e sistemit të drejtësisë.

Kolegji i Posaçëm i Apelimit konfirmoi vendimin e shkallës së parë duke e rikthyer në detyrë gjyqtarin.

ONM kishte kërkuar ankimin e këtij vendimi dhe shkarkimin e gjyqtarit.

Por gjetjet nuk kanë bindur KPA për Hoxhën, ndërsa ish-bashkëshorten e tij e kanë shkarkuar nga detyra e gjyqtares së Apelit Tiranë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. Nese The Jacobs thote se vendimi i kpa per konfirmimin ne detyre te Gerd Hoxhes nuk ka fuqi, cfar nenkuptojme me kete, perderisa vendimi i kpa eshte perfundimtar? A ka ndonje organizem tjeter ligjor qe mund te kerkohet ndryshimi i vendimit te kpa? A mund te pyetet The Jacobs? Sepse si mund t’i lihet ne dore ketij gjykatesi te nxire ne te gjitha drejtimet, te jape ende vendime ne emer te Republikes?

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Hoqi dhe hodhi në det flamurin turk, arrestohet pushuesi në Gjirin e Lalëzit

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi forcë flamurin e shteti turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e Lalzit dhe...

‘Kurti-Vuçiç do mbajnë përgjegjësi’, BE i kërkon Kosovës e Serbisë të ulin tonet

Bashkimi Evropian ka ftuar liderët politikë në Kosovë dhe Serbi që t’i japin fund menjëherë retorikës nxitëse dhe të veprojnë me përgjegjësi. BE-ja ka shprehur...

2 anije ukrainase drejt Turqisë me 14 mijë tonë drithëra

Ministria e Infrastrukturës në Ukrainë njoftoi se në 24 orët e fundit një anije tjetër me drithëra, e cila mban flamurin e ishujve Barbados,...

TË FUNDIT

Hoqi dhe hodhi në det flamurin turk, arrestohet pushuesi në Gjirin e Lalëzit

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi forcë flamurin e shteti turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e Lalzit dhe...

‘Kurti-Vuçiç do mbajnë përgjegjësi’, BE i kërkon Kosovës e Serbisë të ulin tonet

Bashkimi Evropian ka ftuar liderët politikë në Kosovë dhe Serbi që t’i japin fund menjëherë retorikës nxitëse dhe të veprojnë me përgjegjësi. BE-ja ka shprehur...

2 anije ukrainase drejt Turqisë me 14 mijë tonë drithëra

Ministria e Infrastrukturës në Ukrainë njoftoi se në 24 orët e fundit një anije tjetër me drithëra, e cila mban flamurin e ishujve Barbados,...

Vajzat që sfidojnë talebanët, si arsimohen të rejat afgane përballë guerilasve

Nafesa ka zbuluar një vend të mirë për të fshehur librat e shkollës nga sytë mbikëqyrës të vëllait të saj taleban: kuzhinën, ku burrat...

Fenomeni i pazakontë natyror në Halkidiki shtang banorët

Një fenomen mbresëlënës natyror ka ndodhur mëngjesin e së dielës në ishullin Halkidiki, në Greqi, kur për shkak të kushteve të këqija atmosferike, mbi...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?