Autoriteti i Dosjeve padi për çështjen I.M| 5 zhvillimet kryesore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • Autoriteti i Dosjeve po përgatit padinë për çështjen I.M

Autoriteti kërkon që Prokuroria të zbardhë se kush është personi që vuri në lëvizje institucionin nëpërmjet e-mailit anonim në adresën e kryetares së këtij institucioni, Genta Sula.

Në e-mail, përveç fakteve dhe indicieve se ku duhej të kërkonin, personi ende i paidentifikuar paralajmëronte kryetaren e Autoritetit se nëse nuk zbardhte këtë çështje, do ta bënte ai duke publikuar fakte komprometuese.

Lexoni për më shumë: Autoriteti i Dosjeve po përgatit padinë për çështjen I.M

Kuvendi

  • Kuvendi miraton ndryshimet në qeveri

Në seancën parlamentare të së enjtes Kuvendi miratoi ndryshimet në qeveri, konkretisht shkarkimin e Arben Ahmetajt nga posti i zv. kryeministrit dhe emërimin e Belinda Ballukut në vend të tij.

Lexoni per me shumë: Kuvendi miraton ndryshimet në qeveri

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar

  • Escobar: Me rëndësi që rajoni të distancohet nga energjia ruse

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar i tha Zërit të Amerikës se është me rëndësi që rajoni të distancohet nga energjia ruse.

Ai u shpreh se situata e  krijuar në Ukrainë nuk do të ndikojë te Ballkani Perëndimor dhe Moska nuk synon cenimin e rajonit, sidoqoftë energjia është një pikë e fortë në luftën ruse, nga e cila duhet distancë.

Lexoni per me shumë: Escobar: Me rëndësi që rajoni të distancohet nga energjia ruse

  • Balla sulmon Metën e Berishën: ‘Non gratat’ po sulmojnë të përndjekurit

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla sulmoi Sali Berishën dhe Ilir Metën për deklaratat e tyre në drejtim të kryetares së Autoritetit të Dosjeve lidhur me të ashtuquajturën dosja e I.M.

Nga foltorja e Kuvendit gjatë seancës së të enjtes, Balla tha se është e papranueshme se si një non-grata dhe bashkëpunëtorët e sigurimit të sulmojnë të përndjekurit politikë.

Lexoni per më shumë: Balla sulmon Metën e Berishën: ‘Non gratat’ po sulmojnë të përndjekurit

Foto nga vendi i ngjarjes

  • Të maskuar, momenti kur autorët i vendosën eksplozivin servisit në Tiranë

Një sasi eksplozivi shpërtheu pas mesnate në një servis automjetesh në zonën e liqenit të thatë në kryeqytet.

Në pamjet e siguruara nga Euronews Albania shfaqen dy persona ende të paidentifikuar, që vendosin tritolin me fitil ndezës, e më pas largohen me biçikleta.

Lexoni per më shumë: Të maskuar, momenti kur autorët i vendosën eksplozivin servisit në Tiranë

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Zbulohet vendbanim 9 mijë vjeçar në Turqi

Arkeologët kanë gjetur vegla kockash dhe obsidiane, rruaza dhe zbukurime të tjera në vendin e Tumës Sircalitepe, e cila ndodhet në Turqinë qendrore. Sipas mediave...

Shuhen shpresat e Shqipërisë për në Ligën e Kombeve, kuqezinjtë mposhten nga Izrali

Ëndrra e Shqipërisë për të kapur vendin e parë në Ligën e Kombeve është shuar. Kuqezinjtë në ndeshjen kundër Izraelit janë mposhtur me rezultatin 2-1. Kombëtarja...

Aksident në Shkodër, oficeri i policisë përplaset me ‘Volkswagen’, 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku tre persona kanë mbetur të plagosur. Policia bën me dije se në aksin rrugor Shkodër...

TË FUNDIT

Zbulohet vendbanim 9 mijë vjeçar në Turqi

Arkeologët kanë gjetur vegla kockash dhe obsidiane, rruaza dhe zbukurime të tjera në vendin e Tumës Sircalitepe, e cila ndodhet në Turqinë qendrore. Sipas mediave...

Shuhen shpresat e Shqipërisë për në Ligën e Kombeve, kuqezinjtë mposhten nga Izrali

Ëndrra e Shqipërisë për të kapur vendin e parë në Ligën e Kombeve është shuar. Kuqezinjtë në ndeshjen kundër Izraelit janë mposhtur me rezultatin 2-1. Kombëtarja...

Aksident në Shkodër, oficeri i policisë përplaset me ‘Volkswagen’, 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku tre persona kanë mbetur të plagosur. Policia bën me dije se në aksin rrugor Shkodër...

Indi/ 36 të vdekur në një ditë nga rrufetë dhe përmbytjet

Moti i keq dhe rrufetë kanë vrarë 36 njerëz brenda një dite në shtetin verior të Indisë Uttar Pradesh, thanë autoritetet. Të paktën 24 prej tyre vdiqën...

Stuhia vonon lëshimin e raketës së NASA-së për në Hënë

Lëshimi i raketës më të fuqishme ndonjëherë të NASA-s është vonuar për shkak të një stuhie tropikale që mund të shndërrohet në një uragan. Raketa...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?