Ngjarja në Himarë, Ngjela: Vrasje me dashje, të ashpërsohet kodi penal

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Spartak Ngjela e cilëson si vrasje me dashje, ngjarjen e ndodhur në Potam të Himarës dy ditë më parë, ku një 7-vjeçare u përplas për vdekje nga një skaf.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Ngjela u shpreh se duhet ashpërsuar kodi penal, pasi ka një rritje të kriminalitetit në Shqipëri.

“Është vrasje me dashje, nuk është vrasje nga pakujdesia. Duhet ashpërsuar kodi penal. Parandalimi është në funksion të masës së dënimit. Pse është rritur kriminaliteti në Shqipëri? Krimi paguan pushtetin gjyqësor dhe del jashtë. Është ashpërsimi i goditjes penale që krijon parandalimin. Është gjëja kryesore parandalimi”, theksoi ai.

Këtë të enjte u zhvillua një protestë për vdekjen e 7-vjeçares, ku qytetarë të shumtë protestuan para godinës së Ministrisë së Brendshme, Kryeministrisë dhe më pas Presidencës.

Ata deklaruan se të hënën e 8 gushtit do të zhvillohet sërish një protestë para godinës së Kryeministrisë.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pazakonta

Arkitektura mund të flirtojë me natyrën në mënyra ekspresive por delikate. Ideja në arkitekturë është shpesh për të harmonizuar, jo për të dominuar, peizazhet. Kjo mund të jetë...

Cili ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë?

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...

TË FUNDIT

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pazakonta

Arkitektura mund të flirtojë me natyrën në mënyra ekspresive por delikate. Ideja në arkitekturë është shpesh për të harmonizuar, jo për të dominuar, peizazhet. Kjo mund të jetë...

Cili ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë?

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...

Xhixha ‘gjunjëzon’ Partizanin, bardheblutë ngrenë flamurin në mes të fushës

Tirana ka mposhtur në derbi 2-0 Partizanin në ndeshjen e luajtur në Air Albania. Edhe pse me një lojtar më pak që prej minutave të...

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?