Faturat e kripura në Jug, ankesa e denoncime për çmimet në bare e restorante

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të pushosh në rivierën shqiptare mund të shkojë më shtrenjtë nga sa ke menduar të shpenzosh.

Faturat e kripura në bare e restorante, por edhe në shërbimet e tjera që ofrojnë bizneset private po lënë shije të hidhur në jug.

Në mediat sociale mbërrijnë thuajse çdo ditë fatura të kripura, ku një kafe ekspres është 4 herë më shtrenjtë se çmimi mesatar dhe një shishe ujë 5-fish më shumë.

Po ashtu, edhe në restorante çmimet kanë kapërcyer aq shumë, sa njerëzit kanë shkurtuar ditët e pushimit.

Bizneset e Jugut janë denoncuar thuajse çdo vit për abuzimin me çmimet, por këtë vit kriza ndihet më shumë për shkak të rritjes se çmimeve, që e kanë çuar inflacionin mbi 7%.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

“Arrest shtëpie” për ish-deputetin e PS-së, gjykata pranon kërkesën

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është liruar nga qelia, pasi GJKKO ka pranuar kërkesën e tij për masë sigurie më të butë. Gjykata pranoi...

Qindra fluturime të anuluara për shkak të grevës së pilotëve në Gjermani 

Greva e pilotëve të linjës ajrore me kosto të ulët Eurowings e detyroi kompaninë gjermane të anulojë rreth 250 fluturime sot. Një degë e Lufthansa...

Partia e Lirisë: Meta s’është ndaluar për Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

Zyrtarë të Partisë së Lirisë kanë mohuar për Euronews Albania lajmin që qarkulloi në media se kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta i...

TË FUNDIT

“Arrest shtëpie” për ish-deputetin e PS-së, gjykata pranon kërkesën

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është liruar nga qelia, pasi GJKKO ka pranuar kërkesën e tij për masë sigurie më të butë. Gjykata pranoi...

Qindra fluturime të anuluara për shkak të grevës së pilotëve në Gjermani 

Greva e pilotëve të linjës ajrore me kosto të ulët Eurowings e detyroi kompaninë gjermane të anulojë rreth 250 fluturime sot. Një degë e Lufthansa...

Partia e Lirisë: Meta s’është ndaluar për Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

Zyrtarë të Partisë së Lirisë kanë mohuar për Euronews Albania lajmin që qarkulloi në media se kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta i...

4 herë mbi mesataren, gjyqtarët dhe prokurorët e Shqipërisë më të paguarit në Europë

Gjyqtarët dhe prokurorët në Shqipëri janë më të paguarit në Europë në raport me rrogën mesatare të vendit. Të dhënat e një raporti të Këshillit...

Dosja e “Rrumit të Shijakut” dhe vëllezërve Beqiraj i kalon SPAK

Prokuroria e Durrësit shpall mos-kompetencën e hetimit të vrasjeve dhe tentativave të vrasjeve për 14 të arrestuarit gjatë operacionit "Porositësi". Kjo dosje i kalon Strukturës...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?