Fjalët e Arjan Tases në Gjykatë, 5 ngjarjet kryesore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • Arjan Tase ngushëllon familjen e 7-vjeçares, i kërkon falje Policisë

Arjan Tase
Arjan Tase

Ish-efektivi Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë sot nga Gjykata e Vlorës, që vendosi ndaj tij masën e sigurisë arrest me burg me akuzën e vrasjes me dashje indirekte.

Tase mësohet se u ka shprehur ngushëllimet familjarëve të vajzës 7-vjeçare që humbi jetën pasi u përplas nga skafi i fuqishëm që drejtohej prej tij si dhe policisë së shtetit, ku deri 3 ditë më parë ishte pjesë.

Lexoni me shume: Arjan Tase ngushëllon familjen e 7-vjeçares, i kërkon falje Policisë

  • Vrasje me dashje indirekte, Gjykata lë në burg ish-efektivin Arjan Tase

Pamje nga Gjykata e Vlores

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për ish-efektivin Arjan Tase.

Prokuroria kërkoi arrest me burg për efektivin e policisë i cili në plazhin e Potamit me gomonen që ngiste vrau një vajzë 7-vjeçare. Akuza që është ngritur mbi Tasen është ajo e vrasjes me dashje indirekte.

Lexoni me shume: Vrasje me dashje indirekte, Gjykata lë në burg ish-efektivin Arjan Tase

  • Berisha: Janë zhdukur kamerat që regjistruan vrasjen në Himarë

Sali Berisha

Kreu i PD, Sali Berisha akuzoi policinë për manipulim të provave në vendin e tragjedisë së ndodhur 3 ditë më parë në plazhin e Himarës ku një 7 vjeçare humbi jetën pasi u përplas nga skafi i drejtuar nga ish-efektivi Arjan Tase.

“Janë bërë përpjekje për të zhdukur gjurmët e krimit, janë zhdukur kamerat që regjistruan skenën e krimit”, tha Berisha.

Lexoni me shume: Berisha: Janë zhdukur kamerat që regjistruan vrasjen në Himarë

Ministri Bledi Çuçi reagon pas akuzave të Berishës

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas akuzave të kreut të PD Sali Berisha që e lidhte emrin e tij me një kompani mjetesh lundruese.

Çuçi shprehet se shoqata e velierave sportive që ka krijuar me miq pasionantë të tyre, nuk kanë lidhje me asnjë biznes dhe aq më tepër me skafe apo gomone.

Lexoni me shume: Ministri Bledi Çuçi reagon pas akuzave të Berishës

  • Rriten çmimet e hoteleve në Jug, në Dhërmi e Himarë nga 70€-1500€ për vila

Çmimet e hoteleve në jug të Shqipërisë janë rritur mesatarisht me 30% krahasuar me një vit më parë.

Sezoni turistik i këtij viti ka nisur me çmime fjetje nga 40 euro më i liri deri në 600 euro për natë.

Koston më të lirë për të pushuar në pjesën e detit Jon e gjen në Vlorë.

Lexoni me shume: Rriten çmimet e hoteleve në Jug, në Dhërmi e Himarë nga 70€-1500€ për vila

 

 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Begaj në Prishtinë: Liberalizimi i vizave për Kosovën, premtim i vonuar

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj deklaroi se liberalizimi i vizave për Kosovën është një premtim i vonuar. Deklaratën, Begaj e dha këtë të hënë në...

Osmani: Kosova dhe Shqipëria duhet të kenë traktat për mbrojtje të ndërsjellë

"Është me rëndësi që me Shqipërinë të kemi një traktat për mbrojtje të ndërsjellë, për të cilin në mënyrë reciproke do të reagojmë në...

Dinamika, si ndodhi ngjarja ku u plagos punonjësi i IMT-së

Euronews Albania ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, ku një 55-vjeçar plagosi punonjësin e...

TË FUNDIT

Begaj në Prishtinë: Liberalizimi i vizave për Kosovën, premtim i vonuar

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj deklaroi se liberalizimi i vizave për Kosovën është një premtim i vonuar. Deklaratën, Begaj e dha këtë të hënë në...

Osmani: Kosova dhe Shqipëria duhet të kenë traktat për mbrojtje të ndërsjellë

"Është me rëndësi që me Shqipërinë të kemi një traktat për mbrojtje të ndërsjellë, për të cilin në mënyrë reciproke do të reagojmë në...

Dinamika, si ndodhi ngjarja ku u plagos punonjësi i IMT-së

Euronews Albania ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, ku një 55-vjeçar plagosi punonjësin e...

Plagosi inspektorin e IMT-së, 55-vjeçari del para gjykatës

Prej orës 11:00 ka nisur vlerësimi i kushteve të arrestimit në flagrancë të shtetasit Qani Muça, ndaj të cilit rëndon akuza e "Vrasjes së...

‘Shqipëria pa zot shtëpie’, Molla: Jo flamur të huaj në institucionet shtetërore

Leon Molla, një qytetar shqiptar i shpallur 'non grata" nga Turqia pasi ishte organizatori i një proeste ku u hoq flamuri turk në HEC-in...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?