Tragjedia në Himarë, Fuga: Ministrja e Turizmit të dalë dhe të sqarojë ngjarjen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Akademiku, Artan Fuga thotë se ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro duhet të dalë në një konferencë për mediat, në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur tre ditë më parë në Himarë, ku një 7-vjeçare humbi jetën, pasi u përplas nga një skaf.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Fuga u shpreh se nëse ministrja do t’i përgjigjej pyetjes së gazetarëve, kjo do ndikonte për qartësimin e opinionit publik.

“Unë sot nuk kam asnjë intervistë dhe asnjë konferencë për mediat nga ministrja e Turizmit. Unë do e kërkoja këtë. Unë do doja që ministrja e Turizmit të bënte një konferencë me gazetarët dhe t’i përgjigjej pyetjeve të tyre. Kjo do ndikonte për qartësimin e opinonit publik.

Në qoftë se kjo nuk ndodh dhe në rrjetet sociale ka pozicione që kjo ndodh gjithandej, është një aksident, atëherë njerëzit do jenë të acaruar dhe sigurisht kërkesat politike do jenë maksimale. Është një raport forcash”, theksoi ai.

Fuga nënvizoi se në plazhet e vendit tonë mungon policia bregdetare.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Dinamika, si ndodhi ngjarja ku u plagos punonjësi i IMT-së

Euronews Albania ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, ku një 55-vjeçar plagosi punonjësin e...

Plagosi inspektorin e IMT-së, 55-vjeçari del para gjykatës

Prej orës 11:00 ka nisur vlerësimi i kushteve të arrestimit në flagrancë të shtetasit Qani Muça, ndaj të cilit rëndon akuza e "Vrasjes së...

‘Shqipëria pa zot shtëpie’, Molla: Jo flamur të huaj në institucionet shtetërore

Leon Molla, një qytetar shqiptar i shpallur 'non grata" nga Turqia pasi ishte organizatori i një proeste ku u hoq flamuri turk në HEC-in...

TË FUNDIT

Dinamika, si ndodhi ngjarja ku u plagos punonjësi i IMT-së

Euronews Albania ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, ku një 55-vjeçar plagosi punonjësin e...

Plagosi inspektorin e IMT-së, 55-vjeçari del para gjykatës

Prej orës 11:00 ka nisur vlerësimi i kushteve të arrestimit në flagrancë të shtetasit Qani Muça, ndaj të cilit rëndon akuza e "Vrasjes së...

‘Shqipëria pa zot shtëpie’, Molla: Jo flamur të huaj në institucionet shtetërore

Leon Molla, një qytetar shqiptar i shpallur 'non grata" nga Turqia pasi ishte organizatori i një proeste ku u hoq flamuri turk në HEC-in...

Hoqi flamurin turk nga HEC-i i Mirditës, Molla: Jam “non grata” nga Turqia e Serbia

Leon Molla, është një qytetar shqiptar i cili u shpall "non grata" nga Turqia dhe u dënua me dy vite burgim nga Gjykata e...

Flamuri turk nuk duhej të ishte vendosur në kullën e vrojtimit, thotë avokati

Avokati, Kastriot Frashëri thotë se flamuri turk nuk duhet të ishte vendosur në kullën e vrojtimit në plazhin e Gjirit të Lalëzit dhe se...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?