‘Babai ka qenë përdore me të bijën’, e afërmja e 7-vjeçares: S’po mbahet përgjegjësi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilrjana Kuçana e afërme e 7-vjeçares që humbi jetën 4 ditë më parë në Himarë, tregoi se në vendin ku ndodhi ngjarja tragjike veç prindërve kanë qenë edhe shumë të afërm të vajzës, të cilët siç tha kanë parë fakte shumë të rënda.

Ajo u shpreh se ngjarja nuk ishte neglizhencë prindërimi, teksa tregoi se i ati i vajzës ka qenë përdore me të bijën duke u larë në momentin që është futur skafi i Arjan Tases dhe i ka ndarë.

“Bledi ka qenë përdore me të bijën, kanë qenë bashkë dhe ja kanë marrë nga duart. E imagjinon dot çfarë do të thotë të vijnë e të të marrin fëmijën nga duart. E imagjinon sa të sigurt jemi sot”, tha ajo.

Ajo kërkoi që të mbahet përgjegjësi morale dhe institucionale nga instancat shtetërore lidhur me ngjarjen e rëndë që ka shkatërruar një familje dhe ka tronditur gjithë opinioni publik.

“Nuk dua ta politizoj por kërkojmë mbajtje përgjegjësish morale dhe institucionale. Kryeministri vazhdonte me gjuhë urrejtje kur ende s’kishin mbaruar homazhet për Jonadën. Duhet të dorëhiqeshin të paktën ministri i Brendshëm dhe i Turizmit. Dikush duhet të mbajë përgjegjësi institucionale që kjo mos t’u ndodhë Jonadave të tjera”, tha ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

‘Alibeaj nuk ka mbështetës’, Baçi: Kjo opozitë do t’i bashkojë shqiptarët

Deputeti i Partisë Demokratike Luan Baci tha se mazhoranca është e trembur nga opozita e re e drejtuar nga Sali Berisha. Sipas tij Enkelejd Alibeaj...

Noizy zbulon mesazhin e të ëmës pas koncertit

Noizy u përlot disa herë gjatë koncertit “Alpha Show” dhe ndër arsyet kryesore ishte nëna e tij. Mesazhet që ajo i dërgonte ishin jo vetëm...

Sherri me Stresin, Noizy flet për personin e plagosur rëndë para disa vitesh

Noizy foli për herë të parë në Euronews Albania për një plagosje që ka ndodhur vite më parë. Sipas tij fansat e dy grupeve ku...

TË FUNDIT

‘Alibeaj nuk ka mbështetës’, Baçi: Kjo opozitë do t’i bashkojë shqiptarët

Deputeti i Partisë Demokratike Luan Baci tha se mazhoranca është e trembur nga opozita e re e drejtuar nga Sali Berisha. Sipas tij Enkelejd Alibeaj...

Noizy zbulon mesazhin e të ëmës pas koncertit

Noizy u përlot disa herë gjatë koncertit “Alpha Show” dhe ndër arsyet kryesore ishte nëna e tij. Mesazhet që ajo i dërgonte ishin jo vetëm...

Sherri me Stresin, Noizy flet për personin e plagosur rëndë para disa vitesh

Noizy foli për herë të parë në Euronews Albania për një plagosje që ka ndodhur vite më parë. Sipas tij fansat e dy grupeve ku...

Mendon se Rama dhe Veliaj donin pak nga audienca jote? Përgjigjet Noizy

Koncerti i këngëtarit Noizy u fut live nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj në rrjetet sociale. Këngëtari tha në Euronews Albania se nuk...

Paqe me Stresin, Noizy hap dyert për kolegët me të cilët s’flet në ‘Alpha Show 2023’

Vetëm se jemi artistë, nuk jemi perfekt. Kjo ishte deklarata e Noizyt për Euronews Albania. Në intervistën e tij të parë të gjatë pas “Alpha...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?