Protestuesit telefonojnë ‘live’ Ramën, peticion për shkarkimin e ministrave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Protestuesit e mbledhur të hënë në Tiranë për vrasjen e 7-vjeçares Avdia, më të paktë në numër se protesta e një dite më parë e përfunduan marshimin përpara Kryeministrisë.

Pjesëmarrësit përsëritën thirrjet drejtuar kryeministrit për shkarkimin e ministrave Çuçi dhe Kumbaro.

Ilirjana Kuçana, pedagoge, e afërme e 7-vjeçares telefonoi live kryeministrin Edi Rama për t’i parashtruar kërkesat e protestuesve, por ai nuk u përgjigj. Ajo lajmëroi nisjen e një peticioni online dhe fizik për t’i kërkuar kryeministrit të shkarkojë ministrat e tij.

“Do të vazhdohet të kërkohet drejtësi për Jonadën në institucionet ndërkombëtare. Do të ndërmarrim një peticion online dhe fizikisht duke i kërkuar kryeministrit të shkarkojë ministrat Çuçi dhe Kumbaro. Këtë e bëjmë për Jonadat e tjera. A duhet të mbajë dikush përgjegjësi për çdo njeri që vritet nga uniformat e shtetit, nga kryeministri”, tha Kuçana.

Më 2 gusht, ish-shefi i Komisariatit të Himarës, Arjan Tase përplasi për vdekje 7-vjeçaren Avdia, teksa kryente manovra të rrezikshme me skaf në plazhin e Potamit në Himarë.

Ai ishte efektiv policie dhe u përjashtua nga rradhët e policisë nga Drejtori i Përgjithshëm, Gledis Nano.

Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë, Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për ish-efektivin Arjan Tase.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Cili ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë?

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...

Xhixha ‘gjunjëzon’ Partizanin, bardheblutë ngrenë flamurin në mes të fushës

Tirana ka mposhtur në derbi 2-0 Partizanin në ndeshjen e luajtur në Air Albania. Edhe pse me një lojtar më pak që prej minutave të...

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

TË FUNDIT

Cili ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë?

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...

Xhixha ‘gjunjëzon’ Partizanin, bardheblutë ngrenë flamurin në mes të fushës

Tirana ka mposhtur në derbi 2-0 Partizanin në ndeshjen e luajtur në Air Albania. Edhe pse me një lojtar më pak që prej minutave të...

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?