Bllokimi mjeteve ujore, Xhameta: Tek ne jo, në Jug edhe mund të jetë shkelur ligji

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skerdilajd Xhameta, përfaqësues i mjeteve sportive ujore që operon në zonën e Durrësit tha se inspektimet nga policia ka pasur gjatë gjithë kohës, edhe përpara se të ndodhte tragjedia në Potam.

Ai e cilësoi të padrejtë penalizimin e të gjitha bizneseve të kësaj fushë për shkak të një aksidenti, ndërsa theksoi se puna në biznesin që drejton është ndërprerë dhe të gjitha mjetet ujore janë të parkuara në breg.

Xhameta theksoi se për drejtimin e mjeteve ujore kanë rregulla të shkruara të cilat zbatojnë me përpikëri, por ai nuk e përjashtoi që në raste të caktuara, siç tha, në Jug mund të jetë shkelur ligji.

I pyetur nëse ka një kriter mosha për përdorimin e mjeteve lundruese, nisur nga fakti se në bregdetin e jugut shpesh janë parë edhe adoleshentë duke i drejtuar, Xhameta tha se kjo nuk ka ndodh asnjëherë pasi rregullorja e ndalon. Por nuk e përjashtoi se në bregdetin e jugut dhe motorët privatë mund të ketë ndodhur që të jetë shkelur ligji.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...

Dendias: Greqia ‘e hapur’ për bisedime me Turqinë nëse Ankaraja ndalon provokimet

Ministri i Jashtëm i Greqisë thotë se vendi i tij është i hapur për bisedime me Turqinë, por vetëm nëse Ankaraja ndal provokimet e...

‘Vera andrron detin’ në kinema, filmi mbi pabarazinë gjinore merr çmimin Golden Sun

Filmi kosovar ‘Vera andrron detin’ me skenar nga Doruntina Basha dhe regji të Kaltrina Krasniqit u shfaq premierë të shtunën për publikun. Vera, një grua në...

TË FUNDIT

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...

Dendias: Greqia ‘e hapur’ për bisedime me Turqinë nëse Ankaraja ndalon provokimet

Ministri i Jashtëm i Greqisë thotë se vendi i tij është i hapur për bisedime me Turqinë, por vetëm nëse Ankaraja ndal provokimet e...

‘Vera andrron detin’ në kinema, filmi mbi pabarazinë gjinore merr çmimin Golden Sun

Filmi kosovar ‘Vera andrron detin’ me skenar nga Doruntina Basha dhe regji të Kaltrina Krasniqit u shfaq premierë të shtunën për publikun. Vera, një grua në...

‘Dritat e Veriut’ në një nga kullat më të përdredhura në botë

Një nga kullat më të përdredhura në botë është zbuluar në Chongqing, Kinë. Kulla Dance Of Light, e projektuar nga firma e arkitekturës Aedas dhe e përfunduar...

I vjedhur në 1917, dorëshkrimi 1000-vjeçar i kthehet pronarëve të ligjshëm

Një dorëshkrim 1000-vjeçar i grabitur gjatë Luftës së Parë Botërore është kthyer në manastirin grek nga ku ishte vjedhur më shumë se një shekull...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?